Knygos

Prieik arčiau

2021 03 30

Populiari psichologinių trilerių autorė Rachel Abbott knygoje „Prieik arčiau“ tęsia ciklą apie skaitytojų pamėgtą detektyvą vyriausiąjį inspektorių Tomą Daglasą. Jam teks įminti naują painių žmogžudysčių mįslę.

Knygos istorija prasideda keliomis skirtingomis siužetinėmis linijomis. Besiruošianti ištekėti jauna moteris bare susižavi nepažįstamuoju ir susitaria vėliau su juo susitikti. Dar viena mergina atostogauja, nors iš tiesų bando pabėgti nuo smurtaujančio vaikino ir tikisi, kad grįžusi jo neberas. Ji susidraugauja su su vyresne dama, kuri pažada padėti, kaip praeityje padėjo ir kitoms moterims. Tada žvilgsnis krypsta į dar dvi moteris, gyvenančias baimėje ir tyloje. Visos jos nesusijusios. Arba susijusios tik tuo, kad kažkuriuo gyvenimo momentu priėmė neteisingus sprendimus. Tačiau šios siužetinės linijos susijungs, o veikėjos taps viena šeima.

Tuo tarpu detektyvas Tomas Daglasas tiria negyvos nepažįstamosios bylą. Atrodo, kad ji mirė taikiai ir nepatyrė jokių sužalojimų, tačiau kūnas paliktas sunkiai pasiekiamoje vietoje, o tai gadina bendrą paveikslą. Detektyvui reikia atsakyti, kas ji, kodėl mirė ir ar moteris yra vienintelė auka?

Psichologinis trileris „Prieik arčiau“ – tikras žanro perliukas. Rachel Abbott vėl pina greito tempo įmantrų siužetą, aplipusį melu, manipuliavimu bei apgaulėmis bei talentingai kuria nepaprastai įtaigius, empatiškus charakterius. Kūrinio pabaiga privers nustebti ir sukrės – to tikrai nesitikėjote! „Prieik arčiau“ patiks ir tiems, kurie mėgsta skaityti apie įvairias policijos tyrimų procedūras.

Rachel Abbott – populiari britų autorė, iš pradžių išpopuliarėjusi „Amazon“ platformoje. Ketvirtasis jos trileris net pusę metų buvo skaitomiausia „Kindle“ knyga. Šiandien rašytojos psichologiniai trileriai apie detektyvą Tomą Daglasą išversti į daugiau nei dvidešimt kalbų.

Rachel Abbott gimė Anglijos šiaurėje ir daugelį metų dirbo interaktyvios žiniasklaidos įmonės vadove. Kai jos kompanija buvo parduota, autorė įgyvendino viso gyvenimo svajonę ir įsigijo namelį Italijoje, kuriame praleidžia dalį metų ir rašo savo romanus.

Iš anglų kalbos vertė Rasa Dirgėlė