Knygos

Prarasta žmona

2020 06 29

Amerikiečių rašytojos Alyson Richman romanas „Prarasta žmona“ – tai likimo išskirtų dviejų mylinčių žmonių meilės ir išlikimo istorija.

Jozefas Konas – Niujorke gyvenantis ir sėkmingai dirbantis akušeris. Tačiau dar ir šiandien jis prisimena savo pirmąją žmoną Lenką, kurią prieš pat karą bėgdamas nuo nacių paliko Prahoje. Jis visuomet manė, kad jo jaunutė žmona žuvo. Jos atvaizdas persekioja Jozefą sapnuose. Kartais antroji žmona Amalija jam atrodo mažiau tikra, nei sapnuose jį lankanti Lenka.

Ir kai atrodė, kad jiedu niekada nesusitiks, likimas nuspręndžia kitaip…

Lenka užaugo pasiturinčioje, mylinčioje šeimoje Prahoje. Gražių daiktų apsupta mergina buvo itin jautri grožiui, tad nedvejodama pasirinko dailės studijas. Sutikus ir pamilus Jozefą atrodė, kad gyvenime daugiau nieko netrūksta. Tačiau karas išskyrė įsimylėjėlius. Vienam teko bėgti už Atlanto, kitai teko Terezyno ir Aušvico siaubas...

Lenkos gabumai dailei – jos išsigelbėjimas. Ji braižo brėžinius vokiečiams ir dalyvauja slaptos menininkų pasipriešinimo draugijos veikloje. Jos istorija – tai žmogaus ir kūrėjo dvasinės ištvermės pavyzdys. Jie abu - ir Jozefas, ir Lenka - su savimi nešiojasi praeities paslaptį ir bando išgyventi.

Romanas „Prarasta žmona“ tai ne tik dviejų žmonių meilės istorija, bet ir pasakojimas apie karą Europoje, nacizmo siaubą, imigrantų pastangas įsitvirtinti Amerikoje. Alyson Richman kūrinys – tai liudijimas apie meilės ištvermę, dvasios didybę ir visagalę atmintį.

Romano „Prarasta žmona“ autorė Alyson Richman gimė ir augo dailininkės ir inžinieriaus šeimoje. Meno istorijos studijas baigusios rašytojos ir tapytojos romanuose menui skiriama ypatinga vieta – jis papildo siužetą ir suteikia dramatiškumo. Jos romanai sujungia rašytojos aistrą menui, istorijai ir kelionėms. Alyson Richman kūriniai išversti į 20 kalbų ir parduodami 30-yje šalių.

Iš anglų kalbos vertė Vilija Vitkūnienė