Knygos

Poliana

2021 02 02

Amerikiečių autorės Eleanor H. Porter knyga vaikams „Poliana“ mažus ir didelius skaitytojus moko, kiekvienoje gyvenimo akimirkoje ieškoti džiaugsmo. Prieš daugiau nei šimtą metų parašyta apysaka šiandieniniame skubančiame pasaulyje yra kaip niekada aktuali.

Poliana – pagrindinė knygos veikėja. Ji – vienuolikmetė našlaitė, neseniai netekusi tėvo, kuris buvo pastorius. Polianos tėtis ją išmokė vieno stebuklingo žaidimo – pasukti galvą ir kiekvienoje situacijoje, nesvarbu kaip sunku bebūtų, atrasti kažką džiaugsmingo. Mergaitė siunčiama gyventi pas tetą – griežtą ir nuobodžią senmergę, kuri vaiką priima tik iš pareigos. Moterį kausto siaubas, pagalvojus, kad po namus siautės vaikiūkštis.

Poliana, atvykusi į tetos namus, trykšta džiaugsmu. Juk ji žaidžia savo slaptą žaidimą ir nuoširdžiai visame kame sugeba atrasti gėrio. Jei teta skiria bausmę skaityti, ji džiaugiasi nepaprastomis žiniomis. Pamažu mergaitė gera nuotaika užkrečia ir visus aplinkinius bei pakeičia jų gyvenimus. Deja, vieną dieną nutinka nelaimė ir Polianos pasaulėžiūrai suduodamas stiprus smūgis. Tačiau už pokyčius dėkingi gyventojai grąžina mergaitei šypsenas ir džiaugsmą, padeda atsitiesti ir įrodo, kad nėra tokios situacijos, kurioje neslypėtų bent krislelis šviesos.

Eleanor H. Porter apysaka „Poliana“ yra skirta vaikams nuo 10 metų amžiaus, tačiau rekomenduojama visiems, kurie užsisuko rutinoje ir pamiršo kaip džiaugtis. Istorijos siužetas įtraukia bei moko įveikti gyvenimo sunkumus, o moralas – graudina.