Knygos

Pirmieji metai

2021 03 30

Amerikiečių autorė Nora Roberts savo skaitytojus žavi tiek meilės romanais, tiek fantastinio žanro istorijomis. „Pirmieji metai“ – kaip tik tokia. Knyga pradeda trilogiją apie netikėtos ligos nusiaubtą pasaulį, kuriame sunykus mokslui ir technologijoms, suveši burtai ir magija.

Pasaulis ruošiasi sutikti naujus metus. Deja, geresnis rytojus neatėjo. Netikėtai ėmė plisti virusas, per naktį tapęs epidemija ir sunaikinęs daugiau nei pusę Žemės gyventojų. Technologinių aukštumų pasiekusi civilizacija ėmė byrėti kaip kortų namelis, o gyvi išlikę gyventojai atrado maginių savybių. Vieni jas naudoja geriems tikslams, o kiti išlaisvina savo didžiausias ydas. Nelieka kuo pasitikėti. Knyga „Pirmieji metai“ puikiai atskleidžia žmogaus prigimtį.

Leina ir Maksas – pora, siekianti žūt būt išgyventi. Jie atrado antgamtines galias ir girdėjo, kad kariuomenė suima visus turinčius tiek imunitetą, tiem magiškų savybių, todėl nusprendžia gelbėtis ir apleisti chaoso apimtą Niujorką.

Tuo tarpu Nora Roberts pasakoja ir lygiagrečią istoriją apie kitus veikėjus. Čaką – kompiuterių genijų, Arlisę – žurnalistę, kuri neteko eterio, tačiau įvykius bando įamžinti bloknote. Fredą – jauną merginą, neatsidžiaugiančią naujomis magiškomis galiomis, Reičelę ir Joną – medikus, kurie stengiasi padėti sutiktiesiems. Visi jie traukia į Vakarus, tačiau kelionėje laukia daug pavojų, nežinomybės ir klausimų, kur link krypsta pasaulio įvykiai.

Savo apžvalgose skaitytojai teigia, kad „Pirmieji metai“ patiks visiems apokaliptinės mokslinės fantastikos gerbėjams. Tai epas apie viltį, chaosą, išgyvenimą ir kelionę, kurioje susitiks ir susivienys skirtingi personažai, priversti išgyventi magijos kupiname pasaulyje, kuriame viskas nuo elektros iki valdžios institucijų žlugo.

Nora Roberts (g. 1950) – „New York Times“ bestselerių autorė, parašiusi daugiau nei 200 romanų. Rašytojos produktyvumą lemia griežta dienotvarkė. Ji rašo mažiausiai aštuonias valandas per dieną. Nora Roberts populiari visame pasaulyje, jos knygos pasklidusios daugiau nei 500 milijonų tiražu ir sulaukia ne tik palankių atsiliepimų, bet ir įvairių apdovanojimų. Rašytoja kuria meilės romanus, dramas bei fantastines istorijas.

Iš anglų kalbos vertė Jurgita Jėrinaitė