Knygos

Pameistrys

2020 11 17

Pirmasis Tess Gerritsen trileris „Chirurgas“, pradėjęs medicinos ekspertės Moros Ailz ir detektyvės Džeinės Ricoli seriją, pasakojo apie žiaurų serijinį žudiką, kuris pagaliau patupdytas už grotų. Tačiau, panašu, kad jis turi pasekėją ir antroje ciklo dalyje „Pameistrys“ teks kovoti su nauju blogio šaltiniu.

Itin karštą Bostono vasarą miestą krečia žiaurių nusikaltimų virtinė. Turtingi vyrai priversti žiūrėti, kaip grobiamos ir žudomos jų žmonos. Nusikaltimų modelis toks pats, kaip Voreno Hoito – serijinio žudiko praminto Chirurgu. Bėda ta, kad jis pašalintas iš miesto gatvių ir bausmę atlieka kalėjime. Policija įtaria, kad Chirurgas turi mokinį, kuris neįtikėtinai tiksliai atkartoja kraupius savo mokytojo darbus. Bent jau tuo įsitikinusi yra detektyvė Džeinė Ricoli, vos nežuvusi po susidūrimo su Vorenu Hoitu. Ji pasiryžusi stoti į kovą prieš blogį, net jei Džeinės nepalaikys visa vyriška jos skyriaus komanda.

Detektyvė Ricoli nesitiki, kad į tyrimą įsikiš ir FTB bei agentas Gabrielius Dynas, kuris žino daugiau, nei sako. O svarbiausia, ji nesitiki, kad ir vėl taps taikiniu. Netrukus paaiškėja, kad Vorenas Hoitas pabėgo iš kalėjimo ir susivienijo su Pameistriu. Prasideda medžioklė ir kova už gyvybes.

„Pameistrys“ – meistriškas Tess Gerritsen trileris pripildytas medicininėmis ir policijos tyrimo detalėmis. Blogiui lengva gimti, bet sunku mirti. Knygos veikėjai padarys viską, kad sustabdytų nusikaltimus, net jei teks stoti į akistatą su mirtimi.

Tess Gerritsen – amerikiečių rašytoja, medicinos mokslų daktarė. Autorė Kalifornijos universitete mokėsi medicinos, o baigusi studijas ne vienerius metus dirbo gydytoja. Rašyti ji pradėjo išėjusi motinystės atostogų ir sukūrė kriminalinį trilerį. Po to plunksną miklino vieną po kito „kepdama“ kriminalinius meilės romanus. Didžiausios sėkmės sulaukė apjungdama savo medikės išsilavinimą bei rašytojos talentą bei visuomenei pristačiusi medicininius trilerius. Šios knygos ėmė žaibiškai populiarėti visame pasaulyje. Iš viso parduotos jau kelios dešimtys milijonų kopijų. Apie detektyvę Ricolį ir teismo patologę Ailz sukurtas ir serialas. Tess Gerrtsen gydytojos praktika nebesiverčia ir atsidėjo tik knygų rašymui. Ricoli ir Ailz seriją šiuo metu sudaro jau dvylika trilerių.

Iš anglų kalbos vertė Paulina Kruglinskienė