Nykstantys saitai

Nykstantys saitai

2021 08 18

„The New York Times“ bestselerių autorės Brit Bennett romanas „Nykstantys saitai“ pasakoja apie dvi seseris dvynes, vaikystėje neperskiriamas, tačiau galiausiai nusprendusias gyventi labai skirtinguose pasauliuose.

Romano veikėjos – identiškos dvynės seserys Dezirė ir Stela Vinjė. Mergaitės augo mažoje vieno Luizianos miesto juodaodžių bendruomenėje, išsiskiriančioje itin šviesia gyventojų odos spalva. Kai mergaičių motina pasako, kad mokslai baigti ir metas susirasti darbus, šešiolikmetės pabėga į Naująjį Orleaną, kur tikisi įgyvendinti savo svajones.

Po kurio laiko tylenė Stela dingsta, palikusi tik atsisveikino raštelį, ir seserų gyvenimai kardinaliai išsiskiria. Dezirė išteka už juodaodžio, pagimdo itin tamsią dukrą ir grįžta į miestą, iš kurio kadaise bandė pabėgti. Miestą, kuriame visi svajoja apie kuo baltesnę odą.

Tuo tarpu Stela siekia baltosios gyvenimo, susituokia su baltaodžiu, kuris apie jos praeitį nieko nežino. Nors seseris skiria didelis atstumas, jų likimai lieka susipynę. Kokią įtaką jų praeitis padarys kitai kartai? Ar susikirs jų dukterų gyvenimo istorijos?

„Nykstantys saitai“ – romanas, nagrinėjantis pasirinkimus ir gyvenimo kryptis, kurios daro įtaką kelioms šeimos kartoms. Nuo JAV pietų iki Kalifornijos, nuo 1950-ųjų iki 1990-ųjų, Brit Bennett kuria istoriją, kuri vienu metu yra ir jaudinanti, emocinga šeimos saga, ir puikus Amerikos praeities portretas. Autorė kelia ne tik rasės klausimus, bet ir analizuoja kokį poveikį praeitis daro žmogaus sprendimas, norams ir lūkesčiams bei tiria priežastis, kodėl žmonės kartais jaučiasi priversti gyventi ne savo gyvenimą.

„Nykstantys saitai“ – įtraukianti, provokuojanti, išmintinga istorija apie tapatybę, šeimą ir santykius.

Brit Bennett (g. 1990 m.) – amerikiečių rašytoja. Ji debiutavo romanu „Motinos“, kuris tapo bestseleriu bei buvo įvertintas keliomis premijomis. Sėkmės sulaukė ir knyga „Nykstantys saitai“ tapusi „Women’s Prize for Fiction“ finalininke. Autorės tekstus dažnai spausdina leidiniai „The New Yorker“, „The New York Times Magazine“, „The Paris Review“ ir kiti.