Knygos

Naktinę pamainą prieš Kalėdas

2021 05 25

„Naktinę pamainą prieš Kalėdas“ – autobiografinė autoriaus Adam Kay knyga, kurioje rasite daugiau nei dvidešimt graudžių, šokiruojančių ir prajuokinančių pasakojimų apie gydytojo darbą sudėtingiausiu metų laiku.

Debiutinė rašytojo knyga „Dabar tau skaudės“, kurioje jis dalijosi patirtimi apie gydytojo darbo užkulisius, tapo pasauliniu bestseleriu. Parduoti beveik trys milijonai kopijų, autobiografinė istorija išversta į beveik keturiasdešimt kalbų, o rašytojas apdovanotas prestižinėmis premijomis. Adam Kay parodė, kaip išnaudojami rezidentai, kurie gauna blogiausią budėjimo laiką, neša milžinišką atsakomybę, o dirba nuolat pervargę.

Knyga „Naktinę pamainą prieš Kalėdas“ papildo pirmąjį kūrinį. Tai istorijos iš kalėdinio laikotarpio, kurio metu į ligoninę nesustodami plūsta pacientai, o gydytojai neturi nė akimirkos atsipūsti ir suvalgyti šventinės vakarienės, pasigrožėti dekoracijomis ar bent telefonu pasikalbėti su savo artimaisiais. Kol visi jaukiai ir šiltai sėdime su šeima, jie pluša ir atiduoda paskutines jėgas.

Šventiniai budėjimai, paprastai, gerokai sunkesni už įprastus. Medikai tikrai atpažins aprašytas situacijas, juk siužetai ir veikėjai yra realūs! Na, o visi kiti skaitytojai gaus progą įvertinti, kas gi dedasi už uždarų ligoninės durų per šventes. Autorius tikrai nesiskundžia. Jo tekstas yra linksmas, tuo pačiu Adam Kay nestokoja atjautos ir kai kurie pasakojimai veria širdį, juk ligoninėje žmonės atsiduria tikrai ne tam, kad atšvęstų Kalėdas. Saugokit save!

„Naktinę pamainą prieš Kalėdas“ vėl paliečia biurokratines problemas. Vos pasirodžiusi knyga tapo „Sunday Times“ bestseleriu, o per tris pirmus mėnesius buvo parduota pusė milijonų kopijų. Vienintelis skundas, kurį skaitytojai išsako atsiliepimuose – nedidelė apimtis.

Adam Kay (g. 1980 m.) – buvęs gydytojas, knygų autorius, komikas. Geriausiai žinomas dėl knygos „Dabar tau skaudės“, pagal kurią bus statomas serialas. Gydytoju Adam Kay dirbo 2004-2010 metais ir paliko šią profesiją dėl debiutinėje knygoje atskleistų priežasčių.

Iš anglų kalbos vertė Paulė Budraitė.