10-ties minučių šuns dresūros užsiėmimai. Užimtam šuns šeimininkui

10-ties minučių šuns dresūros užsiėmimai. Užimtam šuns šeimininkui

2021 05 25

ŽAIDŽIANTIS ŠUO - LAIMINGESNIS IR SVEIKESNIS

Šioje knygoje „10-ties minučių šuns dresūros užsiėmimai. Užimtam šuns šeimininkui“ aprašyti žaidimai - daugiau nei tik smagūs užsiėmimai. Kiekvienas jų yra tam tikras iššūkis jūsų šuniui, siekiant mokyti susitelkti, lavinti jo pasitikėjimą savimi, koordinaciją, jėgą ir sugebėjimą klausyti nurodymų. Prie kiekvieno žaidimo rasite langelį, pavadintą „Mokomi įgūdžiai", kuriame bus išvardintos visos mokymosi galimybės, susijusios su žaidimu.

Šie žaidimai sukurti dirbti kartu, tačiau būtent jūsų šuniui teks atsakomybė sprendžiant iškilusią problemą. Nesistenkite savo augintinio per daug kontroliuoti, o labiau skatinkite jį eksperimentuoti. Nepamirškite, jog jums šie žaidimai gali pasirodyti lengvi, tačiau šuniui iš pradžių bus sudėtingi ir sunkūs.

10 MINUČIŲ!

Kadangi esate užimtas šuns šeimininkas, todėl kiekvieną laisvą akimirką stengiatės turiningai praleisti laiką su savo augintiniu netgi likus vos dešimčiai minučių iki vakarienės. Šioje knygoje esantys žaidimai sukurti taip, kad sėkmingai juos atlikti pakaktų vos dešimties minučių. Trumpi ir linksmi užsiėmimai puikiai tinka šunims, o sėkmė juos be galo motyvuoja treniruotis toliau. Renkantis iš daugiau kaip 85 žaidimų jūsų keturkojui jie niekada nepabos!

TRENIRUOČIŲ PATARIMAI

Pozityvios dresūros metodai

Šioje knygoje naudojami pozityvios dresūros metodai ir bendradarbiavimo dvasia padeda sukurti džiaugsmingą ryšį su augintiniu, kuris be kaprizų tampa motyvuotu treniruočių partneriu. Ugdydami pagarbą ir motyvaciją suteiksite šuniui entuziazmo.

Treniruojant vis kitą žaidimą stenkitės palaikyti nuoseklią ir motyvuotą atmosferą. Apdovanokite šunį net ir už mažas pergales bei drąsinkite ir pakiliai jį girkite.

Apdovanokite už sėkmę, o į visa kita - nekreipkite dėmesio

Per šiuos užsiėmimus jūsų šuo išsiugdys vieną itin svarbų įgūdį - sugebėjimą spręsti iškilusias problemas eksperimentuojant. Drąsinkite šunį išmėginti viską ir parodykite (pasiūlydami skanėstą), kai jis bus teisus. Jei šuo elgiasi neteisingai, nepulkite sakyti:„Ne", paprasčiausiai į nesėkmingą bandymą nekreipkite dėmesio. „Ne" atgrasys šunį ir atims motyvaciją bandyti dar kartą.

Skanėstai

Nors šunį apdovanoti galima žaislu, žaidimu kartu ar tiesiog pagyrimu, dažniausiai naudojami skanėstai, nes jų vertė didelė ir pasiekiamumas pakankamai greitas. Mokantis naujo žaidimo, apdovanokite šunį tuntu skanėstų net ir už menkiausius pasiekimus. Tiesą sakant, per tą dešimties minučių žaidimą savo šuniui galite atiduoti visą jo vakarienę.

Išlaikykite šuns motyvaciją mokytis, siūlydami žmonių maisto skanėstus, pvz., mažus vištienos, kepsnio, sūrio gabalėlius, žuvelės formos krekerius, makaronus ar net mėsos kukulius. Norėdami pasigaminti gardų skanėstą, įdėkite į mikrobangų krosnelę lėkštę su supjaustytais dešrelės gabalėliais ant popierinio rankšluosčio skiautės ir tris minutes pašildykite!

Nuraminkite įsiaudrinusį šunį

Kartais žaisdami šunys pernelyg įsiaudrina ir tam, kad jie vėl susikauptų, tenka juos nuraminti. Tą padarykite tyliai, nuleisdami rankas sau prie šonų ir keletą sekundžių žiūrėdami kažkur kitur. Šitaip parodysite šuniui (nepeikdami ir neerzindami), jog taip elgdamasis skanėsto jis negaus, nes jums reikia tik ramaus jo dėmesio. Dažniausiai pakanka vos poros sekundžių ir galima užsiėmimą tęsti toliau. Kartokite kaskart šuniui įsiaudrinus.