Knygos

Mylimieji

2021 04 02

Juozas Erlickas – unikalus balsas lietuvių literatūros pasaulyje. Jo stilius nesupainiojamas, o kūryba žavi įvairaus amžiaus skaitytojus. Autoriaus tekstuose gausu humoro, kartais juodoko, satyros, saviironijos, kritikos visuomenei ir įvairiems mūsų gyvenimo reiškiniams. Juokas pro ašaras – ko gero taikliausiai rašytojo kūrinius atspindinti frazė. Knygoje „Mylimieji“ spausdinami paties autoriaus atrinkti trumposios prozos tekstai.

Juozo Erlicko tekstuose dominuoja labai įvairios temos, paliečiančios kiekvieną iš mūsų. Tai ir elementari buitis, ir mistiškesnė būtis, taip pat pamąstymai apie žmones ir žmogų, amžinąsias tiesas, šalį, kurioje gyvename, platųjį ir individualų pasaulį. Be to, autorius su savitu humoro jausmu dalijasi išmintimi ir išgyvenimo patarimais, kurie padės įsispirti ir nepasiduoti pokyčiams ir kitoms gyvenimo dovanoms ir negandoms. Trumpas aprašymas žada, kad prozos rinktinėje „Mylimieji“ šiuolaikinis žmogus ras viską, ko jam gyvenime gali prireikti.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Juozas Erlickas abejingų nepalieka. „Mylimieji“ – puiki proga vėl atrasti jo kūrybą. Knygoje surinkti geriausi rašytojo kūriniai, kurie ir sugraudins, ir prajuokins.

Juozas Erlickas (g. 1953 m.) – autorius, kuriantis įvairaus žanro tekstus tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Rašytojas Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą, iki mūsų šalies Nepriklausomybės atgavimo buvo išleidęs dvi knygas. Autorius dirbo įvairiose Lietuvos žiniasklaidos priemonėse, savo kūrybą publikavo spaudoje, pradėjo rengti gyvus pasirodymus, kurie sulaukė didelio populiarumo.

1997-tais metais Juozui Erlickui buvo skirta Lietuvos nacionalinė ir kultūros meno premija. Šiandien autoriaus bibliografiją sudaro daugiau nei dvidešimt knygų. Itin gerų atsiliepimų sulaukė paties Juozo Erlicko iliustruota poezijos rinktinė „Bijau varlės“, taip pat „Knyga“ ir rinktinė „Ateinu su šaukštu“.