Knygos

Misija talentai

2020 04 20

Bendraautorių Sauliaus Jovaišo ir Valerijos Buzėnienės knyga „Misija talentai: kaip atrinkti, pritraukti ir išlaikyti geriausius“ skirta įmonių vadovams, kurie siekia ne tik atrasti, pritraukti, bet ir išlaikyti geriausius talentus darbo rinkoje.

Knygos autoriai nežada auksinių taisyklių, kurios pasiteisins visu šimtu procentų ir padės iš karto atrasti talentus bei savo įmonėje juos įdarbinti amžiams. Taip pat leidinio rengėjai neduoda garantijų, kad visi aptarti dalykai būtinai suveiks ir jums. Tačiau jie turi daugybę realios patirties darbuotojų atrankų rinkoje, todėl drąsiai dalijasi įsitikinimu, kad teisingai sustyguota personalo paieškos sistema su pavieniais nepavykusiais atvejais yra daug geresnė, nei aklas šaudymas be krypties. „Misija talentai: kaip atrinkti, pritraukti ir išlaikyti geriausius“ yra skirta tiems, kurie nepalieka visko likimo valiai, bet puoselėja dideles ambicijas į savo verslą pritraukti talentus, su jais bendradarbiauti ir darbinius santykius puoselėti taip, kad pastangos atneštų didžiausią investicinę grąžą.

Saulius Jovaišas ir Valerija Buzėnienė rengdami knygą kalbino sėkmingai dirbančias Lietuvos kompanijas. Leidinyje pateikė realių įmonių pavyzdžių. Knygoje aptariamos tokių kompanijų kaip SAP, „Zalando“, „Rimi“, „Lidl“, „Swedbank“, „Danske Bank“, „Bentley Systems“ pasiteisinusios darbuotojų pritraukimo strategijos.

„Misija talentai: kaip atrinkti, pritraukti ir išlaikyti geriausius“ apima platų spektrą temų. Autoriai pradeda nuo bendros darbuotojų pritraukimo žaidimų aikštelės. Įvadiniuose skyriuose pasakojama, kaip evoliucionavo personalo atranka. Nebeužtenka įdėti skelbimą šeštadienio laikraštyje ir iš visų gautų CV išsirinkti geriausią. Laikraščius pakeitė internetas, o skelbimas įdėtas į darbo paieškos portalą ryte, vakare jau būna nustumtas į dešimtą puslapį. Tikėtina, kad geriausias kandidatas jo net neperskaitys. Greito gyvenimo amžiuje darbuotojai nebesivargina skaityti ilgų darbo pasiūlymų tekstų. Tačiau atsirado ir daugiau būtų surasti savo talentą.

Saulius Jovaišas ir Valerija Buzėnienė dalijasi patarimais apie darbuotojo paieškos planavimą ir vietas, kur jų dairytis. Tęsia pasakodami apie patį atrankos organizavimą, įvertinimą bei galutinį pasiūlymo pateikimą. Procesas nesibaigia suradus darbuotoją. Kiti etapai – įvedimas į darbo vietą bei išlaikymas. Knygos gale pateikti naudingi priedai padės pasiruošti geram interviu su darbuotoju.

Saulius Jovaišas ir Valerija Buzėnienė jau daug metų konsultuoja įmonių vadovus, skaito paskaitas ir seminarus darbuotojų atrankos temomis. Šie autoriai jau anksčiau bendradarbiavo rengdami knygą „Boso valanda“.