Knygos

Mirtis tarp žvaigždžių

2020 04 16

Naujas lietuvių autorės Jolantos Vilkevičiūtės detektyvinis romanas „Mirtis tarp žvaigždžių“ kviečia pasinerti į intriguojantį paslapčių pasaulį. Aistra, melas, įžymybės, meilė, šeimos paslaptys – viskas ko reikia geram detektyvui.

Istorija prasideda nuo priėmimo Prancūzijos ambasadoje. Gabrielė jokiu būdu nebūtų sugalvojusi jame lankytis, jei ne draugė Erika. Ši primygtinai kvietė užsukti, o Gabrielė, kas kartą žada nepasiduoti bičiulės idėjoms, bet ir vėl paklūsta. Priėmimo metu Erika elgiasi paslaptingai. Ji itin susidomi televizijos serialų žvaigdždutės palydovu. Paslaptingas vyras niekada nepasirodo žiniasklaidoje, o internete neįmanoma rasti informacijos. Erika paprašo Gabrielės pasinaudoti darbiniais ryšiais ir iškapstyti kuo daugiau žinių apie vyriškį, tiesa, nepaaiškina kodėl.

Vakaro keistenybės nesibaigia, nes Erika nusitempia draugę pas būrėją. Skepticizmo kupina Gabrielė tik varto akis ir nenori tikėti nemaloniomis pranašystėmis, visgi – nuotaika sugadinta ir dėkui likimui, kad diena jau baigėsi.

Kita rytą Gabrielė randa keletą praleistų draugės skambučių ir nutaria aplankyti Eriką. Reikia pasikalbėti ir nutraukti kvailystes. Pasiekusi draugės namus ji savo galvoje nuolat suka gero nežadančius būrėjos žodžius, o bloga nuojauta pasirodo esanti teisinga. Erika mirusi – guli miegamajame apsirėdžiusi nuotakos suknele. Kokia jos mirties priežastis? Tą išsiaiškinti turės ne tik policija, bet ir Gabrielė.

Jolanta Vilkevičiūtė savo knygoje „Mirtis tarp žvaigždžių“ sugebėjo sukurti intriguojantį ir įtemptą siužetą. Įdomūs personažai, stiprūs jausmai, daugybė klausimų ir šeimos paslaptys neleis atsikvėpti ir išlaikys skaitytojus iki paskutinio puslapio. Neįtikėtina, kiek daug dalykų slepia žmonės, ir kiek galima padaryti, kad ta tiesa neišnirtų į viešumą.

Jolanta Vilkevičiūtė Vilniaus universitete baigė teisės studijas ir ilgą laiką dirbo pagal specialybę. Vėliau ėmė dėstyti teisę net keliose mokslo įstaigose – Vytauto Didžiojo universitete, Žemės ūkio akademijoje ir Vilniaus universiteto Kauno fakultete.
Rašytoja 2005-tais metais debiutavo su detektyvu „Kleopatros brilianto paslaptis“. Knyga pasakoja apie namų šeimininkę, kuri ieškodama senelio laiško netikėtai suranda ir Kleopatros briliantą.

Po dešimties metų pasirodė knyga „Paslaptingi Petros lobiai“, kurią autorė pasirašė slapyvardžiu Sabina Šatinska. Tai taip pat intriguojantis detektyvas, apie reklamos įmonės savininkę, kuri netyčia svarbius dokumentus perduoda ne policininkui, o juo apsimetusiam nusikaltėliui.

Jolantos Vilkevičiūtės detektyvai skaitosi lengvai, autorė nestokoja humoro jausmo, sugeba sukelti intrigą ir įtraukti skaitytojus.