Menas nieko neveikti

Menas nieko neveikti

2023 09 05

Kaip išvengti pervargimo, persidirbimo ir jausti gyvenimo pilnatvę, o taip pat – kaip darydami mažiau galime pasiekti daug daugiau?

Mes nuolat karštligiškai dirbame, kad būtume laimingi. Tai kodėl vis tiek esame nelaimingi? Knygoje „Menas nieko neveikti“ apdovanojimus pelniusi žurnalistė Celeste Headlee ragina keisti mąstymą, nustoti ignoruoti savo gerovę, išmokti atidėti darbus ir pradėti gyventi, o ne daryti.

Nors nuolat ieškome naujų būdų, kaip optimizuoti savo kūno ir proto jėgas, kad pasiektume didžiausią našumą, dirbame ne mažiau, o daugiau, gyvename sunkiau, o ne protingiau, tampame vis labiau vieniši ir apimti nuolatinio nerimo. Stengiamės absoliučiai viską daryti tobulai, tad keliame kartelę vis aukščiau ir aukščiau. Kodėl savo laiką vertiname pagal efektyvumą, o ne prasmę? Kodėl negalime tiesiog pailsėti?

„Šioje susimąstyti skatinančioje, gerai apgalvotoje knygoje Celeste kviečia skaitytojus atsispirti „Aš per daug užsiėmęs“ naratyvui ir atrasti, ką reiškia būti tikrai sėkmingam.“
LAURA VANDERKAM, knygų „Off the Clock“ ir „I Know How She Does It“ autorė.

Keista, bet vidines problemas dažnai sprendžiame išorinėmis priemonėmis. Todėl nieko neišsprendžiame bausdami save dietomis, laikydamiesi griežtų produktyvumo programų ar taikydami naujausias savęs tobulinimo schemas, nes iš tiesų tereikia išmokti skirti laiko sau, nesilaikant griežtos darbotvarkės ir negalvojant apie naudą, ir iš naujo apsibrėžti, kas tikrai mums svarbu.

Svarbiausia – suprasti, kas daro mus žmonėmis: tai kūrybiškumas, socialiniai ryšiai (Instagram‘as nesiskaito!), gebėjimas mylėti, mąstyti ir džiaugtis. Celeste strategija leis jums atgauti savo gyvenimo kontrolę ir tapti nepriklausomais nuo netikro efektyvumo, tai yra:

    Išmokti suvokti laiko tėkmę ir įvertinti, kaip jį leidžiate.

    Liautis lyginti save su kitais.

    Investuoti į kokybišką laisvalaikį. Išmokti tiesiog panirti į karštą vonią ir klausytis muzikos.

    Leisti laiką akis į akį su draugais ir šeima.

„Man reikėjo šios knygos. Ir labai gali būti, kad jos taip pat reikia jums. Knygoje „Menas nieko neveikti“ Celeste Headlee sako kažką nuostabaus. Ji ragina priešintis įtampai, pervargimui ir atskleidžia dalykus, kurie pagerina mūsų gyvenimą. Ryšys. Patirtis. Rūpinimasis savimi. Ir, svarbiausia, ji mums primena, kad reikia gyventi gyvenimą.“
JARED YATES SEXTON, knygos „The Man They Wanted Me to Be“ autorius.

Atėjo laikas atgauti savo laisvalaikį ir pakeisti požiūrį, dėl kurio mes visi tampame liūdnesni, sergantys ir mažiau produktyvūs. Grįžkime prie gyvenimo būdo, leidžiančio mums tapti laimingesniems!

„Sveikas priešnuodis toksiškai perdegimo kultūrai. Pasitelkdama išsamius tyrimus ir įtaigų pasakojimą, Celeste Headlee moko mus išsivaduoti nuo nuolatinio spaudimo ir gyventi tokį gyvenimą, kokį iš tiesų norime gyventi.“
ARIANNA HUFFINGTON, įmonės „Thrive Global“ įkūrėja ir generalinė direktorė

„Celeste Headlee tvirtai teigia, kad produktyvumas nėra dorybė savaime – jei nebūsite atsargūs, tai gali tapti yda. Jei jums atrodo, kad turite dirbti sunkiau, ši knyga yra aiškus raginimas dirbti protingiau. Kartais darydami mažiau pasieksite daugiau.“
ADAM GRANT, „New York Times“ bestselerių „Originals“ ir „Give and Like“ autorius ir populiariausios TED tinklalaidės „Work Life“ vedėjas.

„Dabar, kai tiek daug žmonių jaučiasi pervargę, prislėgti ir priklausomi nuo užimtumo, darbo ir nuolatinio naudojimosi technologijomis, Celeste Headlee siūlo išeitis remdamasi išsamiais tyrimais ir savo pačios patirtimi. „Menas nieko neveikti“ – galingas priminimas, kad norint sustoti, išsaugoti esamus ir užmegzti naujus gyvus ryšius su žmonėmis būtina skirti laiko jiems kurti ir empatijai ugdyti, o galiausiai – jais džiaugtis.“
BRIGID SCHULTE, „New York Times“ bestselerio „Overwhelmed“ autorė ir „The Better Life Lab at New America“ direktorė.

Celeste Headlee yra apdovanojimus pelniusi žurnalistė ir profesionali lektorė bei bestselerio „We Need to Talk: How to Have Conversations That Matter“ autorė. Be to, ji veda savaitinę televizijos tinklo PBS laidą „Retro Report“ ir tinklalaidės „Scene on Radio“ trečiąjį sezoną „MEN“.

Celeste yra patariančioji tarybos narė projektuose „Procon“ ir „Listen First“.

Per dvidešimties metų karjerą radijuje Celeste dirbo vykdančiąja laidos „On Second Thought“ prodiusere Džordžijos viešajame radijuje ir įtvirtino jame tokias programas kaip „Tell Me More“, „Talk of the Nation“, „All Things Considered“ ir „Weekend Edition“.

Taip pat ji vedė nacionalinę rytinę naujienų laidą „The Takeaway“ WNYC radijuje, skirtą PRI (Principles for Responsible Investment – Atsakingo Investavimo principai), o 2012 metais vadovavo prezidentinės kampanijos nušvietimui per „World Channel“.

2019 m. gavo „Media Changemaker“ apdovanojimą.

Celeste gyvena Vašingtone, Kolumbijos apygardoje.