Knygos

Malamandra

2021 08 26

Mums beveik pasiekus laiptus, rašytojas sušuko:
– Ei, labai norėčiau išgirsti, jei netyčia pamatytumėte ją pačią.
Violeta sustojo, atsisuko.
– Malamandrą? Regis, sakėt, kad tai tik legenda.
– Taip ir yra. – Sebastianas Ungurys išsišiepė, liežuviu persibraukė dantis. – Bet tokioje vietoje kaip Jūros Mėlis legendos kartais... atgyja.

Herbertas Apelsinas, „Didžiojo Nautilo“ viešbučio radinių valdytojas, žino, kad grąžinti pamestus daiktus tikriesiems savininkams ne visada paprasta. O jei tas pamestas daiktas – visai ne daiktas, o kuo tikriausia gyva mergaitė?!

Tai, kas nutiko Violetos tėvams prieš dvylika metų, yra šiurpi paslaptis, kurios nežino niekas. Tačiau tai ne vienintelė miestelio mįslė. Jūros Mėlio gyventojai bijo malamandros, siaubingo dantyto ir naguoto padaro, nakties migloje išnyrančio iš jūros. Bijo net ir tie, kurie pabaisa netiki. O kur dar keisti gandai apie malamandros kiaušinį, galintį išpildyti visus troškimus...

Herbertas ir Violeta jaučia, kad šios paslaptys susijusios. Jie ryžtasi panirti į šiurpiai įdomų nuotykį, kad viską išsiaiškintų.

Jūros Mėlis – keistas miestelis. Vasarą čia poilsiauja turistai, o žiemą ūžauja vėjai, kyla miglos, o iš bangų išlenda paslaptinga jūrų pabaisa, vadinama malamandra. Šiurpųjį padarą gaubia legendos ir paslaptys, kurias pasiryžta išsiaiškinti du vaikai – prieš dvylika metų dingusių tėvų ieškanti Violeta bei viešbučio radinių biuro prižiūrėtojas Herbertas. Įtraukiantis nuotykių pasakojimas „Malamandra“ patiks ne tik vidutinio mokyklinio amžiaus skaitytojams, bet ir visiems mįslingų istorijų gerbėjams.

Thomas Tayloras – ne tik britų rašytojas, bet ir dailininkas, iliustravęs pirmąjį knygų apie Harį Poterį leidimą Jungtinėje Karalystėje. T. Tayloras nuo pat mažens žavėjosi vaiduokliais bei pabaisomis, tad užaugęs nusprendė rašyti įtraukiančias paslaptingas istorijas kitiems vaikams. Knygą apie malamandrą bei kitus pasakojimus apie Jūros Mėlio legendas iliustravo amerikiečių dailininkas Tomas Boothas. „Jūros Mėlio legendų“ seriją netrukus papildys antroji knyga „Gargantė“. Šiuo metu Thomas Tayloras rašo tolesnes knygas apie bauginančias pajūrio miestelio paslaptis.