Knygos

Lipt stogais ir žiūrėt žemyn. Terapinė knyga apie santykį su savimi, kitu ir pasauliu

2021 05 25

„Lipt stogais ir žiūrėt žemyn. Terapinė knyga apie santykį su savimi, kitu ir pasauliu“ – garsios atlikėjos Jurgos Šeduikytės ir psichologo Gintaro Šmatavičiaus bendras darbas, skirtas ieškantiems savo vietos, bandantiems suvokti augančio žmogaus fazes bei surasti atramą, į kurią galima remtis sunkiomis akimirkomis.

„Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ – epistolinio žanro knyga. Jos pavadinimas – Jurgos Šeduikytės dainos „Nebijok“ eilutė. Būtent šis kūrinys išgarsino Jurgą ir yra tarsi jos vizitinė kortelė. Autoriai sako, kad pirmoji pavadinimo dalis nusako Jurgos poziciją, o antroji – psichologo Gintaro Šmatavičiaus.

Knygos aprašyme teigiama, kad daugelis žmonių yra valdomi įvairių visuomeninių stereotipų, nuostatų, įdiegtų vertybių rėmų. Autoriai kviečia išdrįsti pažvelgti į savo vidų ir pamėginti tuos rėmus išplėsti, suprasti supantį pasaulį bei paieškoti priežasčių, kodėl kartais gyvenime nesiseka taip, kaip tikimės, kas lemia konfliktus, skyrybas ir kitus dalykus, kurių paprastai norėtume išvengti. „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ – terapija, kuri padės suprasti save.

Autoriai tarsi susirašinėja laiškais ir kalbasi įvairiomis temomis. Apie vyrus ir moteris, izoliaciją, pinigus, santykius su aplinkiniais, lytiškumą, laisvę, meilę, pavydą, baimę dėl ateities, lūkesčius, kūrybą, savigraužą, mirtį, savivertę. Tai temos, kurios aktualios kiekvienam žmogui. Baimių turime visi, problemų taip pat, tačiau retas drįsta kreiptis į psichologą. Gintaro Šmatavičiaus atsakymai padės susivokti ir rasti daug atsakymų.

Gintaras Šmatavičius – psichologas, savo darbo kryptimi pasirinkęs kognityvinę elgesio analizę. Jis teikia individualias psichologines konsultacijas, taip pat padeda poroms ir jaunimui. Gintaras Šmatavičius priklauso Lietuvos psichologų sąjungai.

Jurga Šeduikytė – dainininkė, muzikos kūrėja, aktorė, knygų autorė. Jos muzikinė karjera prasidėjo po sėkmingo pasirodymo 2002-ais metais vykusiame „Fizz Superstar“ vokalistų konkurse. Dainininkė iki šiol kuria muziką. 2008-tais metais Jurga buvo išleidusi knygelę „Pasaka apie Slieką ir jo draugą Pašiauštą“.