Laimėti neužtenka

Laimėti neužtenka

2022 09 06

„Laimėti neužtenka" – tai autobiografinė Šarūno Jasikevičiaus knyga. Ją padėjo užrašyti Pietro Scibetta, kuris yra populiarus italų žurnalistas.

Pirmą kartą Šarūnas Jasikevičius su Pietro susitiko 2008 metas Sienoje. Tai buvo pirmasis interviu italo karjeroje su jo mėgstamu žaidėju. Pietro patiko Šarūno žaidimo stilius, elgesys ir aistra krepšiniui. Žurnalistas užsiminė, kad galbūt, kada nors, norėtų parašyti knygą apie Šarūną Jasikevičių.

Vėliau dar keletą sykių Pietro ėmė interviu iš Šarūno. Bet praėjus net septyneriems metams po pirmojo pokalbio Šarūno agentas Maurizio paskambino Pietro ir paklausė: Ar jau esi tam pasiruošęs? Atsirado galimybė šiai knygai išvysti pasaulį. Šarūnas ir Pietro kartu praleido tik vieną savaitę Kaune.

Žaidėjas Pietro supažindino ir su savo šeima. Tai pirmoji Pietro knyga, kuri pradžioje pasirodė italų kalba, o tik vėliau lietuvių, graikų ir anglų kalbomis. Pats Pietro teigia, jog ši knyga yra Šarūno Jasikevičiaus, o jis tik tarpininkas, padėjęs šiai knygai tapti lengvai skaitomai.

Ši knyga Šarūnui Jasikevičiui buvo kaip galimybė baigti žaidėjo karjerą ir pradėti kitą gyvenimo etapą.

Šarūno Jasikevičiaus niekam pristatinėti nereikia. Visi žino, jog jis sporto legenda, žvaigždė ir pavyzdys daugumai sportininkų. Savo kaip žaidėjo karjeroje Šarūnas Jasikevičius žaidė didžiausiuose ir stipriausiuose Europos krepšinio klubuose, NBA, padėjo iškovoti reikšmingas pergales žaisdamas Lietuvos krepšinio rinktinėje. O ar žinome, jog Šarūnas pradėjo žaisti būdamas šešerių metų, ar kad krepšinis nebuvo meilė iš pirmo žvilgsnio? Ir tik tėčio žodžio dėka Šarūnas nenutraukė krepšinio treniruočių. Vėliau krepšinis tapo vienintelis jį dominantis dalykas.

Knyga „Laimėti neužtenka"plačiai apžvelgia svarbiausius įvykius Šarūno Jasikevičiaus gyvenime, tiek asmeniniame gyvenime, tiek kaip krepšininko. Šarūnas atvirai kalba apie savo nepavykusią santuoką ir atrastą laimę naujoje šeimoje, varžybas ir derybas su komandomis ir dar daugiau.

Krepšinis „tai ne vien tik darbas, nes čia yra meilės. Tokios meilės, kuri nepalieka nei pasirinkimo, nei erdvės, kad galėtum tikėtis daryti ką nors kita. Ypač jeigu nori būti geriausias“.