Knygos

Kvepalai

2021 03 18

„Kvepalai. Aromatų magija, arba olfaktorinės istorijos“ – pirmoji išsami knyga apie kvepalų pasaulį, kurią parašė lietuvių autorius. Aistis Mickevičius jau nuo jaunystės domisi kvapų galia ir skaitytojams parengė vertingą gidą, kuriame laukia pažintys, kelionės ir atradimai.

Aistis Mickevičius teigia, kad kvapas gali apie žmogų pasakyti tiek pat daug, kiek ir drabužiai, makiažas ir kitos išorinės detalės. Aromatas tampa įvaizdžio dalimi, išskirtinumu, žinute. Be to, kvapai yra vieni stipriausių emocijų dirgiklių ir gali sužadinti tiek teigiamus, tiek neigiamus atsiminimus. Taigi, verta susipažinti su autoriaus parengtomis olfaktorinėmis, arba kitaip – uoslės istorijomis.

Knygą „Kvepalai. Aromatų magija, arba olfaktorinės istorijos“ Aistis Mickevičius pradeda supažindinimu su įvairiais aromatų pasaulio terminais ir sąvokomis. Dažnai kvepalų aprašymuose matome žodžius „viršutinės natos“, „vidurinės natos“, „bazinės natos“, bet ar žinote, ką jos reiškia ir kokią procentinę dalį kvepaluose užima nata?

Šis leidinys yra išsamus vadovas. Autorius pristato klasikinę ir modernią aromatų klasifikaciją, pasakoja kvepalų istoriją Lietuvoje, dalijasi archyvinėmis iliustracijomis, aptaria šiandieninę situaciją. Žinoma, nuošalyje nepalieka ir pasaulinės istorijos. Skaitydami knygą sužinosite apie garsiausius visų laikų aromatus, žymiausius parfumerius, apie tai, kaip gimsta kvepalai, nišinę parfumeriją, įdomius mitus ir legendas. Autoriaus aprašymai informatyvūs ir įtraukiantys.

„Kvepalai. Aromatų magija, arba olfaktorinės istorijos“ apima ne tik teoriją. Knygos autorius parengė daugybę patarimų, kurie pravers bet kokiam žmogui. Rasite atsakymus į klausimus, kiek kvepalų verta turėti savo kolekcijoje, ką apie mus pasakoja mėgiami aromatai, kaip juos išsirinkti ir teisingai kvėpintis, kiek laiko turi laikytis kvapas, ar egzistuoja kvėpinimosi etiketas. Galiausiai Aistis Mickevičius dalijasi savo, kaip parfumerio kelione, kuri mūsų šalyje nėra labai lengva.

Aistis Mickevičius – aktorius, laidų vedėjas, TV projektų dalyvis, parfumeris, pirmojo Lietuvoje registruoto nišinės parfumerijos prekės ženklo „FUMparFUM“ įkūrėjas.