Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte

Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte

2023 05 26

Žinoma aktorė kviečia į pasakas pažvelgti kitaip – knygoje „KURIAME PASAKĄ su aktore Kristina Savickyte“ vaikai ir tėvai ras gausybę patarimų kaip žaismingai ir prasmingai praleisti laiką kartu.

Kristiną Savickytę visi pažįsta kaip puikią aktorę ir žinomą renginių vedėją, tačiau ji pati pirmiausia prisistato esanti mama. Patirtis įgyta auginant dukras ir mažąjį sūnų įkvėpė ją sukurti savo radijo laidą „Tėvystės įkvėpimai“, dalintis žiniomis „Šilkaus pupos“ mokyklėlėje ir padėti kitiems tapti šiuolaikiškais tėvais. Ilgametę darbo su mažaisiais ir jų tėveliais patirtį turinti aktorė suprato, kad vienas efektyviausių būdų lavinti vaikus yra pasakų, dainų, teatro ir improvizacijos derinys.

Ši įvairiapusė veikla padeda atsiskleisti mažylių kūrybiškumui, ugdo jų kalbinius gebėjimus ir lavina motoriką. Smagių užsiėmimų metų turtėja vaiko žodynas, improvizacijos gebėjimai, o tėveliai stiprina ryšį su savo atžalomis. Suaugusius ir vaikus dirbti darnioje komandoje ir smagiai praleisti laiką kviečia naujoji Kristinos Savickytės knyga „KURIAME PASAKĄ su aktore Kristina Savickyte“.

Leidinyje skaitytojai ras ne tik 17 autorės atrinktų lietuvių liaudies pasakų, bet ir įvairiausių dainelių ir natų. Kristina Savickytė patars, kaip šias pasakas „sužaisti“ kasdien – juk teatras suvienija ir praturtina tiek vaikus, tiek tėvus. Ir ne tik juos, nes knygelė bus naudinga visiems, kurie užsiima su vaikais – nuo auklėtojų iki senelių ar auklių, bendraujančių su mažyliais nuo pirmųjų jų dienų iki pirmųjų žingsnių mokykloje.

Knygelę „KURIAME PASAKĄ su aktore Kristina Savickyte“ rekomenduojanti televizijos laidų vedėja, žurnalistė Renata Šakalytė-Jakovleva teigia, jog knyga išlaisvina vaikų ir tėvų kūrybiškumą, atverdama skrynią, kurioje buvo uždarytos begalė idėjų. Į bendras veiklas įtraukiama visa šeima, o kasdieniai darbai paverčiami linksmu užsiėmimu. Jai antrina neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė, pasakojanti, kad šios pasakos kuria mažylio gyvenimo ritmą, žadina vaizduotę bei labina kalbinę atmintį. O pasitelkę jas, į mažylių pasaulį gali pažvelgti ir suaugusieji, kurie jį, galbūt, jau senokai užmiršo.

Aktorė Kristina Savickytė įsitikinusi – geriausi mažųjų mokytojai yra tėvai, kurie perteikia vaikams vertybes, pasaulėžiūrą ir parengia savarankiškam gyvenimui. Tris vaikus auginanti mama teigia, kad ateina laikas, kai savo sukaupta patirtimi norisi dalintis su kitais, įkvėpti, padrąsinti ir nebijoti klaidų – būtent jas išsprendus atsiskleidžia vaikų auginimo ir auklėjimo džiaugsmas. Aktorė ir renginių vedėja pataria tėvams neklausyti jokių patarimų ir kiekvienam ieškoti savo kelio bei bendravimo su vaiku būdo - pirmiausia įsiklausyti į vaiko poreikius.

Ankstyvojo ugdymo mokyklėlės „Šilkaus pupa“ įkūrėja teigia, kad tikras ir nuoširdus auklėjimas veiksmingas tada, kai vaikai patys to nori. Šį keistą žodį vaikystėje sugalvojo Kristinos Savickytės dukra Gabija, tikriausiai susiejusi šilko švelnumą ir dainuojamos lopšinės žodžius. Pati aktorė šiuo žodžiu siūlo įvardinti švelnų buvimą drauge su vaiku. Šis buvimas – tai laikas praleistas kartu su mylimiausiais tėčiu ir mama.