Komedijų karalienė

Komedijų karalienė

2022 12 19

Skaitytojams nuo 12 metų.

Mama pravirkdydavo žmones. Vis dar pravirkdo, net ir būdama mirusi. Kartais girdžiu duše verkiantį tėtį. Tikriausiai galvoja, kad nesigirdi. Girdisi. Todėl pati niekada nesiruošiu verkti. Niekada! Ir neketinu pravirkdyti kitų. Manau, žmonės turėtų juoktis. Tai mano misija!

Sašai ką tik suėjo dvylika. Tai magnio atomo numeris. Jos mama sakydavo, kad kai kurie žmonės turi linksmus kaulus. Tokie yra juokingi iki kaulų smegenų. Taip pat yra galintys išmokti būti juokingi, jei labai stengiasi. Yra ir trečia kategorija – tie, kurie būna visai nejuokingi, kad ir kiek stengiasi (tikėtina, kad jai priklauso Sašos mokytoja Sesilija). Deja, Saša įtaria, kad pati irgi nėra linksmų kaulų. Vis dėlto mergaitė turi planą: ji BUS komedijų karalienė! Saša ketina to mokytis, kol kiekvienas rūškanas kaulelis taps linksmas. Jei pavyks prajuokinti žmones, galbūt išnyks tai, kas degina akis, gali paplūsti skruostais ir pavirsti... Taip, gyvybei pavojinga rauda. Galbūt pavyks netapti tokia, kaip mama...

„Komedijų karalienė“:

• skatina neslėpti ir nebandyti pabėgti nuo sunkių jausmų,
• skatina susidūrus su sunkumais netylėti, kreiptis į specialistus pagalbos,
• parodo kelius, kaip galima įveikti gedulą ir su netektimi susijusius slogius jausmus,
• psichologiškai nuoširdi, realistiška, abejingų nepaliksianti istorija,
• autorė meistriškai laviruoja tarp humoro ir sudėtingų, liūdnų temų,
• autorė įvertinta prestižiškiausiais Švedijos literatūriniais apdovanojimais.

Psichologė ir rašytoja Jenny Jägerfeld yra apdovanota ir Augusto, ir Astridos Lindgren premija. Autorė pasižymi gebėjimu šiltai ir su humoru pasakoti apie pačius sunkiausius dalykus. Pagal knygą Švedijoje sukurtas kino filmas, o teisės versti šią knygą jau parduotos daugiau nei 20 šalių.