Knygos

Kodėl vaikai serga: ir kaip mes galime jiems padėti

2021 03 16

Vaikų gydytoja Indrė Plėštytė-Būtienė knygą „Kodėl vaikai serga: ir kaip mes galime jiems padėti“ skiria visiems šiuolaikiniams tėvams, kuriems kiekvienas vaiko kostelėjimas kelia paniką. Autorė dalinasi žiniomis bei patirtimi apie tai, kodėl mažylius užpuola ligos ir kaip į jas reaguoti.

Indrė Plėštytė-Būtienė daugiau nei penkiolika metų dirba vaikų gydytoja. Per visą praktikos laikotarpį jai teko susidurti su daugybe tėvų klausimų bei baimių. Žmonėms dažniausiai rūpi ne tik, kaip gydyti jau atsiradusias ligas, bet ir kaip sustiprinti vaiko organizmą, nuo ko priklauso imuninė sistema, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Būtent į šiuos klausimus autorė ir pasistengė atsakyti savo knygoje „Kodėl vaikai serga: ir kaip mes galime jiems padėti“.

Paprasta ir lengvai suprantama kalba gydytoja pasakoja apie tai, kas apskritai yra imunitetas, kaip jis veikia ir kokie veiksniai lemia susilpnėjimą. Autorė aptaria ar imunitetui įtakos turi paveldimumas, kaip formuojasi imuninė atmintis ir iš kur atsiranda ligos. Gydytoja atskleidžia kaip prasideda infekcijos, kaip įmanoma jų išvengti, taip pat kaip grūdinti vaiko organizmą. Skaitydami Indrės Plėštytės-Būtienės knygą sužinosite, kodėl tiek daug vaikų turi įvairiausių alergijų ir kiek bendrą mažylio sveikatą lemia pačių tėvų psichologinė savijauta.

„Kodėl vaikai serga: ir kaip mes galime jiems padėti“ – puikiai susistemintos profesionalios gydytojos žinios, kurios padės atsikratyti baimių ir patars kaip elgtis įvairių ligų atvejais bei padėti savo vaikams išlikti sveikiems.

Indrė Plėštytė-Būtienė gydytoja dirba nuo 2005-tų metų. Nuo 2014-tų metų vadovauja savo privačiai vaikų klinikai „Mama, aš sergu“. Ji yra Lietuvos ir tarptautinių sveikatos sąjungų bei komitetų narė. Moteris jau trylika metų dalyvauja mokslinėje veikloje, tyrinėja alergologiją bei vaikų sveikatą. Gydytoja įvairiuose leidiniuose yra publikavusi ne vieną straipsnį, taip pat davusi daugybę interviu apie vaikų sveikatą. Autorė nuolat skaito pranešimus alergologijos, mitybos, ligų ir kitomis sveikatos temomis. Indrė Plėštytė-Būtienė už mokslinius darbus yra gavusi Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos Pediatrų sąjungos apdovanojimus, taip pat įvairias stipendijas savo tyrimams. Autorė savo darbo su vaikais ir tėvais patirtimi dalijasi tinklaraštyje „Kasdieniai vaikų gydytojos užrašai“ (vaikugydytoja.com).