Knygos

Klaustukas - tai pusė širdies

2021 06 22

Ar įmanoma mylėti ir būti mylimai, jei širdis sunki nuo paslapčių?

„Klaustukas – tai pusė širdies“ - dar vienas knygos "Raudona užrašų knygelė“' autorės, švedų rašytojos Sofios Lundberg, romanas.

Elinos Boals gyvenimo galima pavydėti. Ji – sėkminga fotografė, dirbanti Niujorke, laimingai ištekėjusi už puikaus vyro Semo, jiedu augina septyniolikmetę dukrą Alisą. Tačiau šioje gražioje šeimyninėje dėlionėje, regis, stinga kažkokios svarbios detalės.

Vieną dieną Elina gauna laišką iš vaikytės draugo Fredriko. Kažkada jiedu kartu augo skurdžioje Gotlando saloje, Švedijos pakrantėje. Daugelį metų Elina bandė pamiršti viską, kas atsitiko praeityje, bet Fredriko laiškas pažadina jausmus, kuriuos moteris slėpė net nuo artimiausių žmonių.

Prisiminimų banga lyg potvynis užlieja dabartį ir iškelia praeitį, o kartu su ja ir skausmingus prisiminimus. Kodėl kažkada Elina pabėgo iš gimtosios salos ir prisiekė niekada nekelti ten kojos? Kokia paslaptis slegia jos sąžinę ir prikelia kaltės jausmą?

Elina supranta, kad norėdama išsaugoti dabartį, ji turi visiems laikams užversti dar atvirus praeities puslapius. Norėdama stoti akis į akį su savo buvusiu gyvenimu, ji rengiasi į kelionę – ne tik į kitą žemyną, bet ir į kitą laiką, į kitą savo gyvenimą…

„Klaustukas – tai pusė širdies“ – šiltas, jautrus ir vilties suteikiantis pasakojimas. Jis jautriai vaizduoja kelią savęs pažinimo link, tiesos paieškas, santykį su praeitimi ir gebėjimą viską pradėti iš pradžių.

Švedų autorės Sofią Lundberg (g. 1974 m.) pirmasis romanas „Raudona užrašų knygutė“ atskleidė rašytojos talentą kurti jautrias istorijas. Buvusios žurnalo redaktorės ir žurnalistės romanai – tai bandymas pažinti tauriausius žmogaus jausmus.

„Nežinau, kaip jai tai pavyksta, bet skaitant Sofią Lundberg, jos tekstą galima kone pajusti visu kūnu – ypač širdimi.“
Blekinge Läns Tidning

„Netrukau įsimylėti „Raudoną užrašų knygutę“, o dabar Lundberg grįžta su nauju, fantastišku romanu. Istorija kartais įtraukė taip, jog pamiršau skaitanti grožinę knygą. Mintys apie Elinos vaikystę spaudžia širdį – jos priverčia sustoti ir pamąstyti. Skaityti „Klaustukas – tai pusė širdies“ – nuostabi patirtis, tad išsivirkite puodelį arbatos, pasiruoškite nosinaitę ašaroms ir pirmyn!“
Boktokig

Iš švedų kalbos vertė Eglė Voidogienė