Knygos

Katarinos kodas

2021 05 25

Populiarus norvegų rašytojas Jørn Lier Horst tęsia seriją apie lietuvių skaitytojams jau pažįstamą tyrėją Viljamą Vistingą. „Katarinos kodas“ – puikus skandinaviškų detektyvų pavyzdys. Tai tamsi, atmosferinė istorija, kuriai netrūksta įtampos, netikėtų siužeto vingių ir paslapčių.

Prieš dvidešimt ketverius metus dingo Katarina Haugen. Ji paliko vyrą Martiną, tarsi kelionei supakuotus daiktus, paruoštus pusryčius ir keistų skaičių prirašytą raštelį.

Kiekvieną spalį vyriausiasis inspektorius Viljamas Vistingas išsitraukia seną bylą, spokso į skaičių kodą, kurio niekada nesugebėjo nulaužti ir aplanko Katarinos vyrą, kuriam negalėjo padėti.

Tačiau dabar Martinas Haugenas taip pat pradingo.

Viljamas Vistingas, susiruošęs tirti dar vieną dingimo bylą, aplanko Oslo kriminalinės policijos tyrėja Adrianą Stilerį. Šis įsitikinęs, kad Martinas prisidėjo prie kitos merginos dingimo ir prašo Vistingo pagalbos paspęsti spąstus. Kyla klausimas ar Viljamas pradeda katės ir pelės žaidimą su šaltakrauju, pavojingu žudiku, ar sielvarto palaužtu vyru?

Viljamas Vistingas – veikėjas, kuris kiek skiriasi nuo kitų skandinaviškų detektyvų tyrėjų. Jis sąžiningas, teisingas, mylintis darbą, ramus, santūrus, nėra paniręs į alkoholio ar savigailos liūną. Skaitytojai netruko pamilti vyriausiąjį inspektorių, o buvęs kriminalistas Jørn Lier Horst yra vienas populiariausių Norvegijos autorių, apdovanotas įvairiomis premijomis. Tarp jų – 2019-tais metais pelnytas Skandinavijos kriminalinio romano „Petrona“ apdovanojimas, kuris rašytojui skirtas už „Katarinos kodą“.

Jørn Lier Horst (1970) – Norvegijos kriminalinių romanų autorius. Anksčiau jis dirbo vyriausiuoju inspektoriumi, o įgyta patirtis atsispindi jo kuriamuose romanuose. Literatūros pasaulyje rašytojas debiutavo 2004-tais metais ir greitai tapo vienu svarbiausių skandinavų kriminalinių knygų autoriumi. Jo serija apie detektyvą Viljamą Vistingą žavi autentiškomis policijos darbo detalėmis ir giliomis įžvalgomis apie tai, kaip policininko veikla paveikia asmeninį ir profesinį gyvenimą. Jørn Lier Horst knygos atspindi tikslų Šiaurės šalių visuomenės vaizdą su visomis socialinėmis potekstėmis.