Knygos

Kalio Bliumkvisto nuotykiai

2021 11 12

Kalis Bliumkvistas – legendinis seklys, kartu su draugais gebantis išnarplioti įvairiausius nusikaltimus. Garsios švedų autorės Astrid Lindgren knygoje „Kalio Bliumkvisto nuotykiai“ rasite tris istorijas.

Visus pasakojimus vienija didžiojo seklio Kalio bei jo draugų Evos Lotos ir Anderso nuotykiai. Trylikamečiai Rožių riteriai nuolat įsipainioja į paslaptingas situacijas.

Evos Lotos tėvų namuose svečiuojasi dėdė Einaras. Nepatinka jis trijulei, nes atrodo panašus į sukčių. Kalis Bliumkvistas iš karto pastebėjo nervingą ir keistą jo elgesį, todėl paslapčia paima dėdės Einaro piršto antspaudus. Paaiškėja, kad Evos Lotos giminaitis dalyvavo brangakmenių apiplėšime ir dabar kartu su grobiu slepiasi nuo savo bendrininkų. Šie netrunka surasti bėglį ir prasideda pavojingų įvykių virtinė, į kuriuos įsitraukia ir mūsų veikėjai, bandantys susekti plėšikus. Jiems gresia milžiniškas pavojus!

Antroji istorija vyksta po metų. Nors Kalis Bliumkvistas padėjo suimti brangakmenių plėšikus, dabar draugai ir vėl juokiasi iš jo noro tapti sekliu. Kalis svajoja apie Londoną, kur galėtų tirti nusikaltimus, tačiau kiurkso įstrigęs nuobodžiame Švedijos miestelyje. Tačiau reikalai pasitaiso, kai kaimynystėje įvykdoma žmogžudystė, o Eva Lota randa kūną. Be to, ji vienintelė matė įtariamą žudiką, todėl mergaitei gresia pavojus! Tačiau tikri draugai nelaimėje nepalieka.

Trečioji knygos „Kalio Bliumkvisto nuotykiai“ istorija dar įdomesnė. Po naktinio Rožių riterių nuotykio trijulė tampa pagrobimo liudininkais. Pagrobiamas žymus mokslininkas ir jo sūnus Rasmusas. Eva Lota pasislepia pagrobėjų automobilyje, o Kalis su Andersu persekioja juos mokslininko mopedu. Taip jie patenka į mažą salą, kur profesorių ir jo sūnų kalina pramonės šnipai… Ar pavyks jiems išsipainioti iš keblios padėties?

„Kalio Bliumkvisto nuotykiai“ patiks visiems jauniesiems detektyvų gerbėjams.

Astrid Lindgren (1907-2002) – viena garsiausių pasaulyje švedų rašytojų. Po autorės mirties Švedijos vyriausybė įsteigė jos vardo premiją, skiriamą vaikų ir jaunimo literatūros kūrėjams.

Pati autorė buvo apdovanota prestižiniu Hanso Kristiano Anderseno medaliu.