Kalėdų senelio staigmena

Kalėdų senelio staigmena

2022 08 01

Iki Kalėdų – dvidešimt keturios dienos, bet jos pralėks greitai, nes dėdulė Petsonas ir katinas Findusas turi susitvarkyti namus, išsikepti imbierinių sausainių, nusikirsti eglutę ir prasimanyti kalėdinių dovanų. Katinas norėtų antros slidės, bet ją gali išdrožti ir Petsonas. Labiausiai Findusas trokšta sulaukti KALĖDŲ SENELIO, o dovanų užsiprašo STAIGMENOS. Bet niekada nežinai, ar Kalėdų senelis tikrai ateis... Petsonas turi tuo pasirūpinti.Tuomet ir prasideda didieji darbai dirbtuvėje. Prireikia dėžės, krumpliaračio, varžtukų, ratukų, net virvutės bei linų kuodelio... Darbas virte verda tris savaites. O Kūčių vakarą...

Kažkas tris kartus pabeldė į duris. Petsonas su Findusu baisiausiai susijaudino.– Jau ateina! – sušnibždėjo dėdulė. – UŽEIKITE! O dabar greit sėdam.Jis čiupo katiną ir plestelėjo ant sofos. Nuščiuvę tarsi priešais fotoaparatą juodu spoksojo į duris.

Kuo ši knyga „Kalėdų senelio staigmena“ naudinga:

• Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba;
• Lengvai skaitomas tekstas, trumpi sakiniai padeda maloniai įtvirtinti skaitymo įgūdžius;
• Ugdomas humoro jausmas;
• Skaitant linksmas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis.

Garsaus šiuolaikinio švedų vaikų rašytojo ir iliustruotojo Sveno Nordkvisto (g. 1946) knygų herojai – dėdulė Petsonas ir katinas Findusas – gyvena mažame namelyje Švedijos kaime. Čia visada yra ką veikti. Ar gąsdina lapiną, ar įsitaiso skardžiabalsį gaidį Karuzą, ar ieško prapuolusio draugo, ar kepa blynų tortą – Petsonas ir Findusas niekad nenuobodžiauja. Šį kartą bičiuliai laukia Kalėdų ir... staigmenos. Juk Findusas dar nėra matęs Kalėdų senelio!

Knygos „Kalėdų senelio staigmena“ apdovanojimas - reikšmingiausias ir meniškiausias 2011 metų vertimas vaikams. Apdovanojimą skyrė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.