Knygos

Juokų ir melų pasakos

2021 03 18

„Juokų ir melų pasakos“ – mažiems ir dideliems skaitytojams skirta knyga, kuri prajuokins ir niekada nenusibos! Ją atsiversite vėl ir vėl. Kas kartą džiaugsitės ne tik įdomiomis ir keistomis pasakomis, bet ir nuostabiomis menininkės Gretos Alice iliustracijomis, taikliai papildančiomis tekstą.

Juokų ir melų pasakos – tam tikras lietuvių liaudies tautosakos žanras, kuriam būdingi ydingi, godūs, kvaili, meluoti ir apgaudinėti mėgstantys veikėjai bei pamokantys siužetai. Skaitydami tokius kūrinius vaikai tikrai ras ir iš ko pasijuokti, ir iš ko pasimokyti.

Tokios pasakos dažniausiai aukština svarbiausias žmogiškąsias vertybes. Istorijose gėris visada nugali blogį, protas laimi prieš kvailybę, teisybė įveikia tuos, kurie norėjo apgauti, galiausiai visi veikėjai gauna, ko nusipelnę. „Juokų ir melų pasakos“ gali tapti naudinga ir patrauklia priemone, visą šeimą skatinančią diskutuoti apie įvairius socialinius reiškinius.

Jaunieji skaitytojai šioje spalvingoje knygoje atras ne vieną tėvelių vaikystėje mėgtą pasaką. Smalsių skaitytojų laukia tokie personažai, kaip kareivis, kuris apsistojęs pas skūpią moteriškę virė sriubą iš kirvio; valstietis, kuris, pasirodo, daug protingesnius už savo poną; brolis, kurį giminaičiai stengėsi apsukti aplink pirštą ir atimti palikimą, tik jis, žinoma, pasirodė gudresnis; tetulytė, sugalvojusi prasimanyti pinigų burdama ir apgaudinėdama savo kaimynus.

Šios pasakos yra kupinos išradingumo ir fantazijos. Jos skatina skaitytojų vaizduotę, kūrybiškumą ir kritinį mąstymą. Gretos Alice piešiniai pasakojimų keliamą įspūdį tik dar labiau sustiprina.

Greta Alice – vaikiškų knygelių iliustratorė. Autorės darbai visada apgalvoti ir puikiai papildo populiarių autorių sukurtas istorijas. Greta teigia, kad nuo pat pirmos vaikystėje perskaitytos pasakos ji svajojo iliustruoti knygas. Menininkė bendradarbiauja su tokiais garsiais rašytojais, kaip Tomas Dirgėla, Ignė Zarambaitė, Evelina Daciūtė ir kitais.