Knygos

Influencerė

2021 08 16

Ispanų autoriaus Víctor Panicello romanas paaugliams „Influencerė“ yra kelionė į Stebuklų šalį. Tiesa, Stebuklų šalis kiek kitokia ir šiuolaikiškesnė, nei buvo tada, kai joje lankėsi rašytojo Lewis Carroll kūrinio veikėja Alisa. Romanas skirtas jaunimui nuo trylikos metų.

Virtualus pasaulis – visata, kuri veikia pagal savo taisykles. Visai, kaip Alisos Stebuklų šalyje, ar ne? Virtualiame pasaulyje daug kas nėra taip, kaip atrodo, o tamsių kertelių čia gerokai daugiau nei manote. Romano „Influneserė“ siekis yra parodyti netikrą, žvilgantį pasaulį. Socialiniai tinklai gali pasiūlyti daug įdomių teigiamų dalykų, bet dar dažniau jie įtraukia jaunus žmones, iškreipia realybę ir žlugdo.

Šešiolikmetė Nadia mokosi vidurinėje mokykloje ir jos tėvai laukia, kol mergina apsispręs, kokios karjeros nori ateityje. Tačiau pati Nadia nežino, ką nori veikti, o savo dėmesio negaili tik jai įdomiems dalykams, pavyzdžiui, „Instagram“ profiliui. Vieną dieną mergina nusprendžia, kad ateityje bus influensere ir pasiryžta bet kokia kaina padidinti savo sekėjų skaičių. Nadia perka gerbėjus, pradeda užmegzti pirmuosius verslo kontaktus, gauna dovanas ir vis augina ir augina virtualių gerbėjų būrį.

Šiame pasaulyje mergina jaučiasi kaip žuvis vandenyje, tačiau ar pavyks jai išsiskirti iš būrio kitų influenserių ir išlikti konkurencinėje ir nedraugiškoje aplinkoje?

Víctor Panicello „Influenserė“ – dienoraščio forma parašytas romanas, kuriame sekame Nadios karjerą, pirmuosius mėgėjiškus žingsnius, pakilimus ir nuopuolius. Autorius puikiai atskleidė, kad socialiniai tinklai nėra vien tik blogi ar vien tik geri. Viskas priklauso nuo to, kaip ir kam jie naudojami. Rašytojas atliko daug tyrimų, todėl Nadios istorija realistiška ir tinka daugeliui šių dienų interneto žvaigždučių.

Víctor Panicello – ispanų vaikų ir paauglių rašytojas, išleidęs daugiau nei dvidešimt romanų ir įvertintas daugybe nacionalinių ir tarptautinių premijų.