Knygos

Haris Poteris ir Ugnies taurė. 4 dalis

2021 10 28

Haris Poteris – vienas žymiausių berniukų pasaulyje. Šį veikėją žino net tie, kurie niekada neskaitė J. K. Rowling knygų bei nematė ekranizacijų. „Haris Poteris ir Ugnies taurė. 4 dalis“ tęsia magiškų nuotykių seriją. Knyga apdovanota „Hugo“ premija bei kaip ir kiekviena kita dalis sulaukė milžiniško populiarumo.

Haris Poteris – berniukas, išgyvenęs susidūrimą su juoduoju burtininku Voldemortu. Tačiau visą vaikystę jis nė nenumanė apie šalia egzistuojantį magijos pasaulį. Viskas pasikeitė, kai Haris sulaukė kvietimo mokytis burtininkų mokykloje Hogvartse. Čia jis susirado naujų draugų, tačiau įgijo ir stiprių priešų.

Knygoje „Haris Poteris ir Ugnies taurė. 4 dalis“ laukia dar daugiau pavojingų nuotykių. Bičiuliai žengia į paauglystę ir patiria su tuo susijusius sunkumus, keliančius grėsmę jų draugystei.

Siužetas prasideda, kai Haris Poteris, Hermiona ir visa pašėlusi Vizlių šeima iškeliauja į Pasaulio kvidičio taurės čempionatą. Į tokį ilgai lauktą renginį susirenka visa burtininkų grietinėlė. Tačiau gerą nuotaiką apkartina keli incidentai bei į dangų paleistas Mirties valgytojų ženklas. Tai reiškia, kad tamsusis burtininkas pasirengęs grįžti, tačiau daugybė suaugusių burtininkų nenori tuo tikėti.

Prasideda nauji mokslo metai ir Hogvartse bičiulius pasitinka staigmena: vyks tarptautinis burtininkų čempionatas. Keisto atsitiktinumo dėka jaunasis Poteris tampa šio turnyro dalyviu. Jam teks įveikti ne tik sunkias užduotis, bet ir mirtinus pavojus, kuriuos, regis, kažkas sukuria specialiai.

J. K. Rowling knygoje „Haris Poteris ir Ugnies taurė. 4 dalis“ paruošė ne vieną staigmeną. Knygos puslapių skaičius gerokai didesnis nei ankstesnių dalių, tačiau istorija nė akimirką neprailgs. Auga ne tik knygos veikėjai bet ir intrigos. Ar pasiruošę didžiajam Voldemorto sugrįžimui?