Knygos

Haris Poteris ir Netikras Princas. 6 dalis

2021 10 28

Populiariausio pasaulyje berniuko nuotykiai tęsiasi! Jau šeštą kartą Haris Poteris susitiks su draugais ir tęs mokslus burtų bei magijos mokykloje Hogvartse. Kas jų laukia? Sužinosite rašytojos J. K. Rowling maginės fantastikos žanro knygoje „Haris Poteris ir Netikras Princas“, tačiau neabejokite, kad nuotykių, draugystės išbandymų ir gėrio bei blogio susidūrimų netrūks.

Ši dalis skaitytojams leis geriau pažinti visos knygų serijos piktadarį – burtininką Voldemortą, nes istorija prasisklaidys miglą dengusią jo praeitį. Na, o pagrindinis herojus, berniukas pažymėtas žaibu, ne tik turės ruoštis galutinei kovai, tačiau ir spręsti kasdienines problemas. Į paauglystę žengiantys veikėjai jų turės kaip niekada daug.

Autorė J. K. Rowling į magišką siužetą įpina temas, kurios aktualios kiekvienam jaunuoliui. Ji kalba apie tą netikėtą pirmąją meilę, pasitikėjimą kitais, kaltės jausmą, viską nugalinčią draugystę ir susidūrimą su mirtimi. Atsiliepimuose teigiama, kad pastaroji knyga apie Harį Poterį turi gerokai daugiau niūrių atspalvių, tačiau taip pat nestokoja gero humoro, kurį vyresni vaikai, augantys kartu su veikėjais, jau puikiai perpranta.

„Haris Poteris ir Netikras Princas“ prasideda liūdnomis gaidomis. Juk Haris neseniai prarado artimą žmogų. Tačiau laiko liūdėti nėra, nes visam burtininkų ir paprastų žmonių pasauliui grasina Voldemortas. Jaunąjį Poterį mokyti imasi pats mokyklos direktorius. Kartu jie išsiaiškina paslaptį, kas gali padėti galutinėje kovoje. Pasirodo, kad egzistuoja horokrusai, kuriuose užrakinta piktadario gyvybė. Sunaikinus stebuklingus daiktus mirs ir Tas, Kurio Nevalia Minėti. Tačiau rasti, o tuo labiau sunaikinti, horokrusus nebus paprasta.

Hario Poterio gyvenimas yra slegiamas milžiniškos atsakomybės, tačiau dar labiau jį apsunkina ir bendramokslis Drakas Smirdžius – amžinas Hario konkurentas ir tamsiosios pusės šalininkas. Drakas padarys viską, kad tik nusipelnytų Tamsos Valdovo malonę ir visam laikui pašalintų Harį. Taigi, maginės fantastikos knygoje laukia nenuspėjamas siužetas, intrigos, nuotykiai, draugystės išbandymai ir net meilė!

„Haris Poteris ir Netikras Princas“ pasirodė 2005-tais metais ir pribloškė pardavimų statistika. Pabandykite įsivaizduoti, kaip vienoje vietoje atrodytų 9 milijonai knygos egzempliorių. Sunku? Tačiau būtent tiek kopijų pirmąją parą nupirko magijos ištroškę gerbėjai. Su kiekviena dalimi didėjantis puslapių skaičius tik džiugina skaitytojus, nes kuo magijos daugiau, tuo geriau!