Knygos

Haris Poteris ir Mirties relikvijos. 7 dalis

2021 10 28

Ypatingo, bet paprasto berniuko istorija, užkariavusi viso pasaulio skaitytojų širdis, baigiasi. Septintojoje serijos knygoje „Haris Poteris ir mirties relikvijos“ įvyks lemiama kova tarp gėrio ir blogio.

Neįtikėtinai populiarioje J. K. Rowling parašytoje knygų serijoje apie jaunąjį burtininką Harį Poterį dedamas taškas, tačiau ir paskutinė istorija bus kupina mūšių, išdavysčių ir įtampos. Rowling tam mus paruošė, kurdama tamsų ir pavojingą burtų pasaulį, kuriame magija ir paslaptys pynėsi su garbe ir panieka, meile ir praradimais, teisingumu ir neteisybe.

Knygoje „Haris Poteris ir mirties relikvijos“ autorė atsako į visus iki šiol skaitytojus kamavusius klausimus. Čia pasakojama, kas nutiko Hariui iškart po Hario Poterio ir Netikro princo įvykių ir priartėjama prie lemiamo Hario Poterio mūšio su Voldemortu. Haris čia iš berniuko taps vyru ir susidurs su daugiau pavojų nei visose šešiose anksčiau pasirodžiusiose knygose: nuo mirtino pavojaus nuo Mirties Valgytojų ir „patys žinot ko“ iki Hario kovos su savimi, kuomet jis praras tikėjimą. Atidūs skaitytojai knygos pabaigą supras kaip užuominą į tai, ką yra sakęs Dumbldoras apie pasirinkimą tarp to, kas teisinga ir to, kas lengva.

Paaiškės visa tiesa apie Dumbldorą, Sneipą ir Voldemortą, tačiau J. K. Rowling nebūtų talentinga istorijų pasakotoja, jei nenustebintų net ištikimiausių savo skaitytojų, kurie, rodos, turėtų žinoti, ko tikėtis iš rašytojos.

Įspūdinga Hario Poterio serijos pabaiga „Haris Poteris ir mirties relikvijos“ bus sunki ir kupina tragiškų įvykių, tačiau tuo pačiu ir stulbinamai džiuginanti.

Knyga, išleista devyniasdešimt trijose šalyse, viršijo visus rekordus kaip geriausiai parduodama knyga – praėjus pirmoms dvidešimt keturioms valandoms po knygos pasirodymo, jos buvo parduota daugiau 11 mln. egzempliorių. Taip buvo sumuštas ankstesnis rekordas – devyni milijonai pirmą pardavimų dieną, priklausęs ankstesnei knygos daliai.

„Kaip ir visas likęs pasaulis, aš turiu sužinoti, kas įvyko toliau.“

Kate Saunders, New Statesman

Vis dėlto 2016 metais pasirodė ir aštuntoji serijos apie Harį Poterį knyga „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“, pasakojanti apie burtininko gyvenimą prabėgus devyniolikai metų. Ir nors tai nauja jau suaugusio Hario istorija, užuominų iš praeities joje taip pat bus.

J. K. Rowling – Joanne Rowling, gimė 1965 metais, britų grožinės literatūros rašytoja, išgarsėjo kaip fantastinių apysakų serijos apie berniuką burtininką Harį Poterį autorė. Prieš tapdama rašytoja, J. K. Rowling dirbo tyrėja ir sekretore „Amnesty International“. Rašytoja yra prisipažinus, kad išgyveno gana sunkią paauglystę, kai sirgo jos mama, o su tėčiu santykiai visiškai nesusiklostė. J. K. Rowling sakė, kad Hario Poterio draugės Hermionos personažą ji kūrė prisimindama save, kai buvo vienuolikos.