Knygos

Haris Poteris ir Išminties akmuo. 1 dalis

2021 10 28

„Haris Poteris ir Išminties akmuo. 1 dalis“ pradeda knygų seriją, kuri net atokiausiuose pasaulio kampeliuose užbūrė įvairaus amžiaus skaitytojus. Rašytojos J. K. Rowling maginės fantastikos žanro knyga vaikams sužadino norą skaityti, o suaugusiems padėjo atitrūkti nuo pilkos kasdienybės.

Nors šiandien J. K. Rowling viena turtingiausių pasaulio rašytojų, jos istorija apie našlaitį burtininką Harį Poterį galėjo būti ir neišleista. Leidėjai nebuvo sužavėti pasakojimu ir labai abejojo knygos sėkme. O kartais tereikia tikėti.

„Haris Poteris ir Išminties akmuo. 1 dalis“ yra pirmoji iš septynių knygų. Čia skaitytojai susipažįsta su visais pagrindiniais veikėjais bei magišku pasauliu, kuris egzistuoja šalia mūsų.

Haris Poteris – našlaitis, gyvenantis giminaičių Durslių namuose. Čia jį engia, kartais marina badu, užrakina sandėliuke po laiptais ir kitaip skriaudžia. Atrodo taip kentėti teks visą gyvenimą, tačiau vieną dieną Haris sulaukia laiško su kvietimu mokytis burtininkų mokykloje Hogvartse. Netikėtas siužeto vingis, ar ne? Taip prasideda magiški nuotykiai!

Pasirodo, kad Haris Poteris yra burtininkas. Ir ne bet koks, o magijos pasaulio įžymybė, nes jis vienintelis išgyveno susidūrimą su juoduoju magu Voldemortu. Hogvartse Haris susipažįsta su nauju pasauliu, užmezga draugystę su Hermiona Įkyrėle ir Ronaldu Vizliu bei įgyja priešų.

Jauniesiems burtininkams teks įveikti ne tik pirmųjų mokslo metų iššūkius, bet ir susidūrimą su Voldemortu, kuris atkakliai ieško kelio sugrįžti ir užvaldyti magijos ir paprastų žmonių pasaulį. „Haris Poteris ir Išminties akmuo. 1 dalis“ – įvadas į istoriją, kurioje skleidžiasi draugystė ir išryškinamos tokios vertybės, kaip drąsa, ištikimybė bei išmintis.

Knyga pirmą kartą išleista 1997-ais metais. Net ir po kelių dešimtmečių daugybė žmonių negaili gerų atsiliepimų ir apžvalgose teigia, kad tai vienas geriausių visų laikų kūrinių vaikams.

J. K. Rowling – britų autorė, kurianti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Knygos apie Harį Poterį rašytojai atnešė tarptautinę šlovę bei buvo ekranizuotos.