Knygos

Haris Poteris ir Fenikso brolija. 5 dalis

2021 10 28

„Haris Poteris ir Fenikso brolija“ – penktoji poteriados dalis. Kiekviena nauja rašytojos J. K. Rowling istorija apie burtininką Harį Poterį sulaukė vis daugiau dėmesio. Penktoji knyga pasirodė 2003-iais metais ir per pirmąją dieną Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Jungtinėje Karalystėje buvo parduoti 7 milijonai knygų. Taip taip, per vieną dieną!

Kaip jau įprasta, knyga prasideda per Hario Poterio vasaros atostogas. Berniukas vėl gyvena pas nemylimus giminaičius Durslius ir svajoja, kuo greičiau išvykti į Hogvartsą. Ten jis herojus ir žvaigždė, o namuose – dėdės ir tetos pastumdėlis, kenčiantis pusbrolio terorą. Nuotaiką apkartina ir tai, kad visą vasarą Haris nesulaukė nė menkiausios žinutės nuo savo draugų ar krikštatėvio. Vaikinas jaučiasi apleistas ir nesupranta, kodėl ir už ką jį baudžia bičiuliai.

Vieno pasivaikščiojimo metu Harį Poterį užpuola psichai – būtybės, su kuriomis susipažinome knygoje „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“. Gindamasis jis panaudoja kerus, o tai daryti žmonių pasaulyje draudžiama. Už nusižengimą Magijos Ministerija kėsinasi Harį išmesti iš burtininkų mokyklos. Tuo tarpu, pagaliau, pasitaiko proga susitikti su draugais ir paslaptingąją Fenikso brolija.

Svarstymo metu Hariui Poteriui pavyksta apsiginti dėl neleistino kerų naudojimo ir išteisintas jis gali grįžti į mokyklą, kurioje prasideda patys sunkiausi mokslo metai. Situacijos netaiso ir tai, kad tarp naujų mokytojų jaunuolis įgijo rimtų priešų, o Magijos Ministerija netiki juodojo burtininko Voldemorto keliama grėsme.

Knygoje „Haris Poteris ir Ugnies taurė“ aprašytos istorijos metu Voldemortas sugrįžo į žemę, tad nereikia nė sakyti, kad ir naujais mokslo metais bičiuliams teks grumtis ne tik su sunkiais mokslais, egzaminais, bet ir su visam burtininkų bei žmonių pasauliui grėsmę keliančiu blogiu.

Kiekviena rašytojos J. K. Rowling knyga apie Harį Poterį tampa vis sudėtingesne. Problemos vis mažiau vaikiškos, ryškėja veikėjų branda, o situacijos, su kuriomis tenka dorotis draugams, – sunkėja.

„Haris Poteris ir Fenikso brolija“ talpina daug: draugystę, ištikimybę, išdavystę, netektį, beviltiškumo jausmą, nuoskaudas bei stiprybę. Nenuostabu, kad knygas dievina tiek vaikai, tiek suaugusieji.