Knygos

Haris Poteris ir Azkabano kalinys. 3 dalis

2021 10 28

„Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ – trečioji serijos apie garsiausią pasaulio berniuką dalis. Rašytoja J. K. Rowling sugrąžins skaitytojus į magijos mokyklą ir pažers dar daugiau paslapčių, intrigų bei įtraukiančių nuotykių.

Tradiciškai bičiuliai Haris Poteris, Ronis Vizlis ir Hermiona Įkyrėlė grįžta į magijos mokyklą Hogvartsą, kuriame prasideda nauji mokslo metai. Čia laukia naujovės – aplink mokyklą sukinėjasi burtininkų kalėjimo Azkabano sargybiniai, vadinami psichais. Jie turi saugoti mokinius ir Harį Poterį nuo pabėgusio pavojingo kalinio Sirijaus Bleko, kuris, kaip manoma, siekia nužudyti berniuką, o be to, kadaise buvo dešinioji Voldemorto ranka.

Virš Hario pakimba rimta grėsmė ir mokyklos vadovai uždraudžia jam lankytis mokinių mėgiamoje pasilinksminimų vietoje. Visgi, pasakykite, ar įmanoma nulaikyti jaunąjį burtininką? Jis pats randa kelią į pavojus ir vieno slapto apsilankymo uždraustame miestelyje metu, nugirsta, kad pabėgęs kalinys yra kaltas dėl jo tėvų mirties. Hario širdyje gimsta keršto troškimas. Jaunuoliui teks mokytis ne tik magijos, bet ir tokių žmogiškų dalykų, kaip kontroliuoti savo pyktį.

Panašu, kad rašytoja augindama savo herojus, jiems sukuria vis rimtesnius iššūkius. Knygoje „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ netrūks mirtinų pavojų, skaudžių gyvenimo pamokų bei nusivylimų. Tačiau tuo pačiu knygoje dar labiau išsiskleis tikra draugystė, o nauji veikėjai įneš intrigos. Haris Poteris pagaliau daugiau sužinos apie savo tėvus bei jų gyvenimą.

J. K. Rowling istorijos įtraukia. Rašytoja ne tik įpina veikėjus į pavojingus nuotykius, bet ir kuria unikalią aplinką bei nuotaiką. Apie kovą su blogiu skaityti smagu, tačiau nemažiau traukia ir epizodai iš burtų pamokų, sporto varžybų ar draugų tarpusavio santykių.

Jungtinėje karalystėje 1999-tais metais pasirodžiusi knyga „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ iš karto tapo bestseleriu – per tris dienas parduoti apie 68 000 egzempliorių. Istorija laimėjo ne vieną prizą, o 2000-aisiais metais buvo nominuota „Hugo“ apdovanojimui. Taip pat knyga tapo „The New York Times“ bestseleriu, nors paprastai, iki Hario Poterio, šis leidinys į sąrašą vaikiškų knygų netraukdavo.