Grybų karas

Grybų karas

2023 05 25

- Vienas šleivas
Du kreivi,
Keturi –
Pusiau gyvi.

Penktas –
Mažas ir kuprotas,
O šeštam –
Įlūžęs kotas.

Septyni –
Visai seni...
Kokia armija
Šauni!

Ak kaip baravykienė užsinorėjo šilko skaros! Taip stipriai, kad net liepia savo vyrui pulkininkui eiti į karą ir ją parnešti. Vos baravykui pavyksta surinkti šokią tokią kreivą šleivą armiją, nutinka kai kas netikėto… Čiupk knygą ir sužinok, kaip baigsis grybų karas!

Komišką, ydas pašiepiančią poemą sukūrė vienas reikšmingiausių XX a. lietuvių poetų – Justinas Marcinkevičius. Ryškūs veikėjai, dinamiškas siužetas ir lengvai įsimenamas kūrinys topo lietuvių vaikų literatūros klasika, kuria mėgaujasi jau ne viena karta.

„Grybų karas“:

    • puikus poetinis kūrinys lavina ritmo pojūtį, turtina žodyną ir lavina fantaziją;

    • kritikuojamas pasipūtimas, besaikis turtų troškimas ir mėginimas tai, ko nori, gauti jėga;

    • siužetas itin dinamiškas, o personažai – ryškūs ir juokingi;

    • lengvai įsimenama poema, puikiai tinka mokytis mintai ir deklamuoti ar net vaidinti grupėse;

    • lietuvių vaikų literatūros klasika.

Justinas Marcinkevičius – vienas reikšmingiausių XX a. lietuvių poetų, parašęs nuostabių eilėraščių bei smagių poemėlių vaikams: „Vaikų žemė“, „Grybų karas“, „Voro vestuvės“, „Greitoji pagalba“ ir kt. „Grybų karas“ pirmą kartą buvo išleistas 1958 m. ir nuo to laiko įsitvirtino vaikų skaityboje. Komiškas ir lengvai įsimenamas kūrinys taip mėgstamas mažųjų, kad yra ne tik skaitomas, bet ir deklamuojamas, statomas scenoje.

Dailias, žaismingas ir šiuolaikiškas iliustracijas klasikinei knygai sukūrė vaikų knygų dailininkė Eídvilė, kuri taip iliustravo ir naujausią Justino Marcinkevičiaus knygos „Greitoji pagalba“ leidimą.