Knygos

Gretos istorija

2020 04 29

Ši Valentinos Camerini knyga "Gretos istorija: moksleivė, kuri nebuvo per maža imtis didelių pokyčių" ne tik apie Gretą, bet ir apie daugybę kitų mergaičių ir berniukų visame pasaulyje, norinčių kovoti su galingųjų abejingumu geresnei ateičiai.

2018 m. rugpjūčio 20 d., vėlyva vasara Stokholme. Mieste nepakenčiamai karšta. Televizijos naujienose nuolat skamba pranešimai apie vis kylančią oro temperatūrą, visoje Švedijoje siautėja gaisrai.

Penkiolikmetė Greta Thunberg nusprendžia, kad daugiau laukti negalima: politikai turi ką nors daryti, kad išsaugotų Žemę būsimoms kartoms. Užuot ėjusi į mokyklą, Greta nupiešia plakatą ir eina prie Švedijos parlamento pastato.

Tokia buvo pasaulinio judėjimo „Penktadieniai už ateitį“ (#FridaysForFuture) pradžia. Kiekvieną penktadienį vis daugiau jaunų žmonių prisijungia prie protestų už savo ateitį, ne išimtis ir Lietuvos didmiesčiai.

Greta Thunberg (gim. 2003 m. sausio 3 d.) yra bene garsiausia šių dienų paauglė ne tik gimtojoje Švedijoje, bet ir visame pasaulyje.

2018 m. gruodį apie klimato kaitą ji kalbėjo Jungtinių Tautų viršūnių susitikime, dalyvavo idėjų konferencijoje „TedX“. 2019 m. sausį pasisakė Pasaulio ekonomikos forume Davose, o neseniai buvo nominuota Nobelio taikos premijai.

Iš italų kalbos vertė Saulena Žiugždaitė