Knygos

Gerda

2020 12 02

Ar tenka kartais išsigąsti?

Greičiausiai pasitaiko. Net ir tokie dideli ir narsūs gyvūnai kaip banginiai gali pabūgti šiurpių šešėlių ar netikėtų garsų. Ką jau kalbėti apie žmones! Tačiau banginiai žino, kad baimės nereikia gėdytis – tereikia išmokti ją įveikti. Leiskitės į pilną nuotykių kelionę kartu su banginiais Gerda ir Larsu, kartu mokykitės įveikti baimę, atraskite drąsos ir grožėkitės nuostabiu povandeniniu pasauliu.

"Istorija apie drąsą jūroje" - tai jau antroji slovakų dailininko Adriáno Macho paveikslėlių knyga vaikams apie banginukę Gerdą ir jos tnuotykius. Šioje istorijoje Gerda kartu su broliu Larsu leidžiasi į kelionę po jūras šiaurės pašvaistės link, norėdami surasti trūkstamus posmus lopšinei, kurią dainuodavo jų mama. Banginukai ne tik patiria nuotykių ir susipažįsta su įspūdinga povandenine gamta bei jos gyventojais, bet ir mokosi priimti ir įveikti baimę.

Adriánas Macho gyvena ir dirba Bratislavoje. Nuo pat mažų dienų buvo kūrybiškas. Mokykloje mokėsi keramikos. Daug metų praleido dirbdamas grafikos dizaineriu skirtingose reklamos agentūrose. Tikrasis rašytojo talentas atsiskleidė pradėjus dirbti iliustruotoju. Keletas Macho knygų tapo bestseleriais Slovakijoje ir skaitytojų yra labai gerai vertinamos.

„Šiose iliustracijose vandenynas atrodo tiesiog užburiantis!“

NetGalley Reviewer

„Širdį džiuginanti paveikslėlių knyga, kuri iš karto taps laukiama ir nepaprastai populiari kiekvienoje šeimoje, darželyje, pradinėje mokykloje ir bibliotekoje.“

Midwest Book Review

Iš anglų kalbos vertė Eglė Devižytė