Ezopo pasakėčios

Ezopo pasakėčios

2023 02 01

Knyga „Ezopo pasakėčios“ – prabangaus leidimo rinkinys, kuriame rasite daugelį Antikos išminčiaus Ezopo pasakojimų. Šie pamokantys kūriniai rekomenduojami visiems be išimties.

Pasakėčia yra trumpas alegorinis tekstas, kuriame laukia koks nors pamokymas. Žinoma, daugelis nemėgsta, kai juos kažkas moko, tačiau pasakėčia yra žanras, kuris tą daro neįkyriai, pasitelkdamas įtaigius ir įdomius pavyzdžius. Didaktika dažniausiai yra įpinta į istorijas, o paveikūs pasakojimai padaro įtaką tiek vaikams, tiek suaugusiems skaitytojams.

Ezopas – žymiausias visų laikų pasakėčių pasakotojas, pradėjęs šį žanrą. Tačiau jo istorijos buvo užrašytos tik po išminčiaus mirties, o įkvėpti pirmtako daug kitų autorių kūrė savo pamokančias pasakėčias.

Pasakėčiose išryškinamos svarbiausios žmogiškosios vertybės, tokios kaip tiesa, išmintis, draugystė, patikimumas, sumanumas. Pasijuokiama iš pasipūtėlių, kvailių ir tinginių. Istorijų veikėjai dažniausiai yra gyvūnai, tačiau jie turi žmogiškų bruožų ir ydų.

„Ezopo pasakėčios“ – knyga, kuri papuoš kiekvienų namų lentyną, o puikias istorijas prisiminti ir vėl perskaityti norėsis ne kartą. Ezopo pasakėčios persidavė ir į folkloro pasakojimus. Daugelio šalių pasakose galite sutikti panašius veikėjus ar pastebėti pasikartojančių siužetų.

Ezopas gyveno apie 620 m. pr. Kr – 560 m. pr. Kr., Graikijoje. Tiesa, sakyti „gyveno“ gana drąsu, nes vis dar neaišku ar Ezopas iš tiesų egzistavo. Jei Ezopas tikrai istorinė asmenybė, tai jo gyvenimas apipintas mitais, o tikrų biografijos faktų labai mažai. Teigiama, kad jis buvo laisvę atgavęs vergas. Yra ir dar viena populiari versija, kad Ezopas – vienas iš septynių išminčių, pasakojusių istorijas įvairaus socialinio sluoksnio žmonėms. Dauguma graikų pasakėčių, kurios žinomos šiandien, priskiriamos būtent Ezopui. Pirmą kartą jo pasakėčios surinktos į vieną vietą ir paskelbtos buvo 300 m. pr. Kr. Į lietuvių kalbą „Ezopo pasakėčios“ pirmą kartą išverstos 1706-ais metais.

Trumpi įvairių situacijų aprašymai ir prajuokins, ir pamokys. Rekomenduojame vertingą klasiką įsigyti internetu. Juk pirkti online greita ir paprasta. Tereikia atsiversti norimo leidinio puslapį, peržiūrėti santrauką, pavartyti ištraukas, įvertinti aprašymus, atsiliepimus, puslapių skaičių ir kitas naudingas detales. Apžvalgose giriamas knygas galite įsigyti pigiau, tiesiog užsukite į akcijų ir išpardavimų skiltį ir geros kainos jus nustebins!