Knygos

Dramblio Babaro nuotykiai

2020 10 19

Prancūzų rašytojo ir dailininko Jean de Brunhoff knyga „Dramblio Babaro nuotykiai“ jau tapo vaikų literatūros klasika.

Susipažinkite – tai Babaras, dramblys, kurio tiesiog neįmanoma nepamilti. Netekęs savo mamos, jis pabėga nuo medžiotojų į didelį miestą, kur išmoksta visokiausių gudrybių. Tačiau Babaras su pusbroliu Artūru ir pussesere Seleste nori grįžti į gimtinę…

Kaip tik tuo metu dramblių šalyje netikėtai miršta nuodingą grybą suvalgęs karalius, tad susirinkę drambliai nusprendžia naujuoju valdovu paskirti Babarą – juk jis tiek daug matė ir iš miesto grįžo toks kultūringas! Babaras veda Selestę ir ima karaliauti dramblių šalyje. O kaip jam sekėsi, sužinosite versdami šios įtraukiančios ir nuotaikingos knygos puslapius. Tai pamokanti istorija apie tai, jog atkaklumas visada sulaukia atlygio.

Įsimintini paveikslėliai ir nuotaikinga istorija nepaliks abejingų. „Dramblio Babaro nuotykiai“ patiks tiek mažiems, tiek vyresniems vaikams.

Knygos autorius Jean de Brunhoff po Pirmojo pasaulinio karo nusprendė tapti dailininku ir baigė Paryžiaus dailės akademiją. Idėja sukurti dramblio Babaro personažą kilo ne jam – jo žmona Cecile pasakodavo apie jį istorijas jųdviejų vaikams. Pakerėti mamos pasakojimo, berniukai paprašė tėvo sukurti istorijai iliustracijas – taip gimė viso pasaulio skaitytojams pažįstamas personažas.

1931 m. pasirodžiusi knyga „Dramblio Babaro nuotykiai“ sulaukė didžiulio susidomėjimo tiek Prancūzijoje, tiek už jos ribų. Praėjus porai metų, knygą į anglų kalbą išvertė garsiojo Mikės Pūkuotuko autorius A. A. Milne’as. Po Jeano de Brunhoffo mirties, jo pradėtą darbą tęsė sūnus Laurent’as – jis toliau kūrė Babaro nuotykių seriją.

Dramblys Babaras jau seniai yra ne tik literatūrinis, bet ir kultūrinis fenomenas, atpažįstamas ištisos skaitytojų kartos. Šis herojus populiarumu nenusileidžia Peliukui Mikiui. Knyga išversta į 17 kalbų. Parduota per 8 mln. serijos apie Babarą knygų egzempliorių, o animaciniai filmukai rodyti 150-yje šalių.

„Net jei esate suaugęs ir paveikslėlių knygos jūsų niekad nežavėjo, nuo šios nepajėgsite atsitraukti. Mesjė Brunhoffai, sveikinu jus ir žemai jums lenkiuosi.“
A. A. Milne, „Mikės Pūkuotuko“ autorius

Iš prancūzų kalbos vertė Dorotėja Piščikaitė