Knygos

Domas ir Tomas. Vasaros atostogų byla

2021 05 25

Ar girdėjote apie du padaužas Tomą ir Domą iš 4B klasės? Kaip tai ne? Kur jūs buvote, jei nieko nežinote, apie kiečiausius pasaulyje detektyvus, jau išsprendusius ne vieną rimtą bylą? Šie vaikų mylimo rašytojo Tomo Dirgėlos personažai knygoje „Vasaros atostogų byla“ aiškinsis jau šeštą nusikaltimą!

Priminsime, kad pirmą kartą Tomui ir Domui teko tirti, kur dingo mokyklos valytojos šluota. Atrodo, kas čia tokio baisaus, bet šis nusikaltimas kėlė grėsmę visos mokyklos išlikimui!

Antrą bylą kiečiausi pasaulio detektyvai iš 4B turėjo ištirti tada, kai visa klasė susiruošė į ekskursiją. Tik va, kažkokie niekšai visaip bandė sutrukdyti išvyką. Tomas ir Domas subūrę komandą aiškinosi, kam gi užkliuvo ši kelionė.

Išgarsėję kaip geri detektyvai, Tomas ir Domas buvo pakviesti tirti bylos Miestamiesčio miesto Miestiečių mokykloje. Čia įsisiautėjo vaiduoklis Bū, kuris ir vėl sukėlė grėsmę visai mokyklai. Tik jau ne tada, kai reikalo imasi profesionalai!

Ketvirtą kartą vaikai su Tomu ir Domu susitiko, kai bandė išnarplioti mokyklos virėjos Irenos bylą. Berniukams teko išsiaiškinti, kas čia nutiko, kad visą gyvenimą valgyklos nekenčiantys mokiniai ėmė ten veržtis būriais. Ir po kurio laiko visiems išbyrėjo dantys. Kažkas čia ne taip…

Visos ankstesnės bylos išnarpliotos. Regis Tomas ir Domas pagaliau pailsės, bet išvykoje į Vilnių iš muziejaus dingsta pirmoji lietuviška knyga. Kur čia pailsėsi, kai dedasi nepaaiškinami dalykai ir nebegali pasitikėti net mokyklos direktoriumi.

Kaip supratote, knygose apie Tomą ir Domą pasitaiko labai daug juokingų nuotykių. Šeštoji serijos dalis „Vasaros atostogų byla“ tikrai ne išimtis. Ir juoksitės, ir kvatositės, ir kikensite! Per savo vasaros atostogas berniukai įsivels į tikrą banko apiplėšimo bylą. Policija apkaltina Domą ir jų draugės Upės senelį! Tomui su Upe teks greitai suktis ir atskleisti tikrąjį kaltininką!

Tomas Dirgėla (g 198 m) populiarus ir vaikų mylimas rašytojas. 2013-tais metais Lietuvos Edukologijos universitete baigęs lietuvių kalbos filologijos studijas, Tomas dirbo mokytoju Lukiškių kalėjime, vėliau – darželio auklėtoju. Tačiau labiausiai jam patinka rašyti. Tomas Dirgėla parašė apie penkiolika knygų. Kiekvieną jų vaikai tiesiog dievina! Autorius atpažįstamas gatvėje, o mažieji skaitytojai nesidrovi paklausti, kaip sekasi Tomui ir Domui bei, kada pasirodys nauja istorija.