Knygos

Domas ir Tomas. Dingusios knygos mįslė

2021 05 25

Nemėgusių skaityti vaikų tėvai jam dėkoja! Jis - tai jaunas lietuvių rašytojas Tomas Dirgėla, kurio knygų vaikai laukia su nekantrumu, nes tai - šaunūs detektyvai. Tomas Dirgėla šiandien vienas populiariausių vaikų rašytojų Lietuvoje – daugiau nei dešimt knygų išleidęs kūrėjas sustoti nežada ir pristato naują kūrinį - „Dingusios knygos mįslė“.

Jaunasis poetas Tomas turi kuo didžiuotis – jo kūrinys apie Vilnių laimėjo jaunųjų poetų konkurse. Prizas už šį puikų pasiekimą – kelionė į Vilnių. O jį lydės bičiulis Domas, Upė, lietuvių kalbos mokytojas Kęstutis ir mokyklos naujokas Kajus. Kadangi knygos herojai nuolat patenka į kurioziškas situacijas, galite būti tikri – kelionė bus neeilinė.

Taip ir nutinka – iš muziejaus dingsta pirmoji lietuviška knyga, o nerangusis Kajus sudaužo ir brangų senovinį eksponatą. Dingus Martyno Mažvydo „Katekizmui“, direktorius Liudas Mėmė nuvaro policijos furgoną ir susitinka su pačiu Dalai Lama...

Tai tikrai ne visi netikėtumai ir nuotykiai, kurie laukia atsivertus naująjį Tomo Dirgėlos detektyvą „Dingusios knygos mįslė“. Kaip visada, įtemptą istoriją papildo nuotaikingos Ryčio Daukanto iliustracijos.

Domas ir Tomas – tipinė detektyvų porelė. Vienas - rimtas ir racionalus, o kitas – visiškas plevėsa. Domui patinka nuoseklumas, jis mėgsta pasukti galvą, o problemą vertina kaip matematinį galvosūkį. O Tomui galvoje tik eilėraščiai, mergaitės, be to jis labai labai nemėgsta matematikos… Rašytojas Tomas Dirgėla pasakoja, kad Tomo personažą įkvėpė jo paties asmenybė, o Domas sukurtas pagal kelių jo draugų charakterio bruožus.

Domo ir Tomo knygelių serijos autorius Tomas Dirgėla – prozininkas ir dramaturgas, dirbo leidykloje, mokytojavo, dirbo auklėtoju ir žurnalistu. Rašytojas priklauso Lietuvos rašytojų sąjungai, taip pat ir Tarptautinei vaikų ir jaunimo literatūros asociacijai. Už reikšmingą debiutą 2015 m. jam įteikta Aldonos Liobytės premija, o 2017 m. pirmoji Domo ir Tomo serijos knyga „Dingusios šluotos istorija“ tapo geriausia metų knyga vaikams. Šiandien Tomą Dirgėlą jaunieji jo kūrybos gerbėjai atpažįsta gatvėje, o jo balsą galima išgirsti LRT Radijo eteryje – čia jis veda laidą apie vaikų literatūrą.