Dėmesingieji. Kaip valdyti savo dėmesį ir gyventi taip, kaip norime

Dėmesingieji. Kaip valdyti savo dėmesį ir gyventi taip, kaip norime

2021 04 29

Įkvepianti bestselerių autoriaus Nir Yea knyga „Dėmesingieji: kaip valdyti savo dėmesį ir gyventi taip, kaip norime“ skirta visiems, kurie ieško naujų būdų kontroliuoti savo laiką ir dėmesį, nori lengviau įgyvendinti išsikeltus tikslus ir pagerinti tiek asmeninį, tiek profesinį gyvenimą.

Ko gero kiekvienas pripažins, kad šiais triukšmo laikais susikaupti ir nuosekliai siekti savo tikslų yra labai sunku. Sėdate padirbėti prie „degančio“ projekto, tačiau jus sutrukdo skambutis, į kurį privalote atsiliepti. Vėl susikaupiate, vėl atsiverčiate dokumentus, tačiau ekrane iššoka pranešimas apie skubų laišką. Jus ir vėl atitraukė nuo darbų. Diena baigėsi, laikas iššvaistytas, užduotys neatliktos.

Gal bent jau namuose pakankamai kokybiško dėmesio skiriate savo artimiesiems? Ne! Telefonas nuolat vibruoja, pranešdamas apie naujus laiškus. Susikaupti nepadeda ir naujienos socialiniuose tinkluose. Tik patikrinsite žinutę ir jau eisite pažaisti su visą dieną nematytais vaikais. Dar vieną žinutę. Ir dar. Tas pats ir su draugais. Susitinkate kavos, bet iš rankų nepaleidžiate telefono. Suprantate, kad nemandagu, bet kitaip negalite.

Pažįstama? Taip! Tokios situacijos ilgainiui kelia nepasitenkinimą savo gyvenimu ir pačiu savimi. Ką daryti? Pirma į galvą šaunanti mintis – atsisakyti technologijų arba jas riboti. Tačiau ar tikrai tai yra išeitis? Fiziškai įmanoma telefoną užrakinti stalčiuje, bet akys visada kryps į tą vietą ir jūs, užuot kokybiškai dirbęs ar bendravęs, nuolat galvosite apie neperskaitytas žinutes. Mintys dėmesingumą blaško ne mažiau nei įrenginys.

Tačiau situacija nėra tokia beviltiška, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Rekomenduojame įsigyti internetu ir perskaityti Nir Yea psichologinę knygą „Dėmesingieji: kaip valdyti savo dėmesį ir gyventi taip, kaip norime“. Gerų atsiliepimų kūriniui negaili pasaulyje žinomi verslininkai ir kitų saviugdos leidinių autoriai. Savo apžvalgose jie teigia, kad tai viena iš nedaugelio knygų, kurių patarimai tikrai veikia!

Pradėkime nuo to, kad laikai pasikeitė ir be išmaniųjų įrenginių gyventi mes nebegalime. Tačiau supratę dėmesį blaškančių reiškinių silpnąsias vietas mes atrasime technologų ir profesinės bei asmeninės gerovės pusiausvyrą. Autorius Nir Yea padės perprasti kelias paslaptis, padedančias išlaikyti dėmesingumą. Jis neragina atsisakyti įrenginių ir netiki abstinencijos nauda. Vietoje to autorius siūlo naudingų patarimų, kaip išvengti priklausomybės nuo technikos ir interneto. Išnaudokite šiuolaikinių technologijų galimybes, bet neleiskite joms pasinaudoti jumis!

Nir Yea knygoje „Dėmesingieji: kaip valdyti savo dėmesį ir gyventi taip, kaip norime“ kalba apie įmonės darbo vidinę kultūrą ir dalijasi gerų praktikų pavyzdžiais. Taip pat akcentuoja dėmesingumo svarbą asmeniniuose santykiuose ir pataria, kaip moderniame ir niekada netylinčiame pasaulyje auginti vaikus.

Knyga parašyta paprastai ir visiems suprantamai, o patarimai praktiški ir iš karto pritaikomi. Leidinyje rasite patarimų, kaip organizuoti savo darbo vietą, tapti dėmesingu meilužiu, suprasti, kur slypi tikroji žmogaus motyvacija ir daug kitų naudingų minčių bei metodikų. Autorius daug dėmesio skiria socialinei žiniasklaidai, nes panašu, kad tai vienas iš didžiausių dėmesingumo trukdžių.

Skaitydami knygą „Dėmesingieji: kaip valdyti savo dėmesį ir gyventi taip, kaip norime“ prisiminsite, kad laikas yra ribotas išteklius, o tai reiškia, kad juo naudotis reikia protingai.

Nir Yea – knygų autorius, buvęs Stanfordo universiteto lektorius. Taip pat jis dirbo vaizdo žaidimų ir reklamos srityse, kur išmoko taikyti vartotojais manipuliuojančius metodus. Pirmoje bestseleriu tapusioje knygoje „Hooked“ jis pasakojo, kaip pasitelkus technologijas formuoti vartotojų įpročius. Antra psichologinė autoriaus knyga „Dėmesingieji“ moko atsikratyti priklausomybės nuo technologijų, bet tuo pačiu jas išnaudoti savo tikslams. Nir Yea rašo populiarų tinklaraštį, kurio pagrindinės temos yra psichologijos, technologijų ir verslo sankirta.

Iš anglų kalbos vertė Birutė Tautvydaitė.