Čarlis ir šokolado fabrikas

Čarlis ir šokolado fabrikas

2023 05 19

„Čarlis ir šokolado fabrikas“ – klasika vaikams! Rašytojas Roald Dahl, įkvėptas savo vaikystės patirties, kviečia visus mažuosius skaitytojus į nepaprastą kelionę po šokolado, zefyrų ir kitų skanėstų karalystę!

Pagrindinis knygos veikėjas yra visai paprastas berniukas Čarlis. Jo šeima gyvena itin skurdžiai, tačiau visi gerai sutaria ir vakarais renkasi senelių kambaryje pasiklausyti istorijų. Dažniausiai jos sukasi aplink šokolado fabriką, kuris jau daug metų visiems kelia smalsumą. Juk kadaise pono Vonkos fabrikas klestėjo, ten dirbo beveik visi miestelio žmonės, tačiau tarp darbuotojų pasitaikydavo ir konkurentų atsiųstų žvalgų, kurie bandydavo pavogti visas paslaptis.

Neapsikentęs šnipinėjimo ponas Vonka išvijo visus savo darbuotojus, užsidarė fabrike ir nuo tada niekas jo nematė. Tačiau šokoladas ir toliau buvo gaminamas. Tik kas ten dirbo? Tikrai ne miestelio gyventojai, o ir kitų darbuotojų ten niekas nematė. Taigi, nenuostabu, kad ši paslaptimis apipinta istorija ir tapo nuolatine Čarlio šeimos vakarų tema.

Tačiau įdomybės dar tik prasideda! Paskelbiama įdomi loterija: tie, kas ras saldainiuose paslėptus bilietus, galės apsilankyti pono Vonkos fabrike bei bus aprūpinti saldumynais visam savo gyvenimui. Nėra tokio žmogaus, kurio nemasintų šis puikus prizas.

Netikėtai laimė nušvinta ir Čarlio namuose, nes būtent jis randa vieną iš bilietų! Būtent jis plauks limonado upėmis ir klaidžios po šokolado kambarius! Berniuko laukia netikėti nuotykiai, o knygos „Čarlis ir šokolado fabrikas“ skaitytojų – permainingas siužetas, kuriame paaiškės senos paslaptys ir išryškės vertybių svarba.

Knyga išleista 1964-ais metais, tačiau iki šiol neprarado populiarumo ir vis dar mylima visame pasaulyje. 2005-ais metais pasirodęs Tim Burton filmas, kuriame vaidino Jonny Depp ir vėl atgaivino meilę šokoladui bei knygoms.

Roald Dahl atskleidė, kad jo vaikystėje vienas šokolado gamintojas siųsdavo vaikams bandomuosius saldainius ir laukdavo jų atsiliepimų, o dvi konkuruojančios saldainių kompanijos nuolat bandė sužinoti viena kitos paslaptis. Būtent šios istorijos ir įkvėpė knygą „Čarlis ir šokolado fabrikas“, jau tapusią vaikų literatūros klasika.