Knygos

Briedis Eugenijus Uogieninas

2021 05 25

Vytautas V. Landsbergis – autorius, kurio knygas myli ir dideli, ir maži. „Briedis Eugenijus Uogieninas“ – neįtikėtinai linksmų meilės ir nemeilės pasakų rinktinė. Tai jau trečias knygos leidimas.

Pagrindinis personažas Briedis Eugenijus Uogienino pravardę nusipelnė už tai, kad labai mėgsta uogas. Labai labai! Kur buvęs, kur nebuvęs, žiū, jau įnikęs į saldžiarūgštes bruknes ar gerai prinokusias mėlynes. Dažnai išlenda iš miško gilumos laimingas ir apspangęs, visas mėlyna nosimi. Briedis Eugenijus Uogieninas – tik vienas iš daugelio knygos veikėjų, kurie kenčia nuo Labanoro girioje siaučiančių meilės kerų.

O meilė su visais trikampiais, keturkampiais bei kitomis geometrinėmis figūromis įsisuko kaip reikiant. Jausmai nepaliko ramybėje nei čiulbuonėlės lakštingalos, nei vikraus upėtakio, nei aštriadantės gudruolės lydekos, nei protingosios pelėdos, nei seno berno Jurgio, nei paties briedžio Eugenijaus Uogienino. Ir puolė jie sukti uodegas, nešti vienas kitam dovanas, šokti viliotinius, keršyti konkurentams, kurti eiles, kankintis iš pavydo... Kaip visada, mylimiesiems sunku rasti bendrą kalbą, nes juk, pavyzdžiui, lydekos apskritai nemoka kalbėti, ir iš čia kyla daug skaitytojams labai juokingų, o veikėjams visai nesmagių nesusipratimų.

Vytauto V. Landsbergio pasakų siužetai linksmi, kupini humoro ir absurdo, tekstai pagyvinti poezija ir patiks tiek vaikams, tiek jų tėveliams. Nesvarbu mylite, ruošiatės įsimylėti ar dar tik įpusėjote aistringą romaną – ši rinktinė jums!

Knygą iliustravo įvairiomis premijomis apdovanota dailininkė Dalia Karpavičiūtė.

Vytautas V. Landzbergis (g. 1962 m.) – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius bei vaikų rašytojas. Autorius sukūrė kelias dešimtis filmų, režisavo įvairius spektaklius. Jo knygas mėgsta įvairaus amžiaus skaitytojai, o kai kurie herojai – tikros žvaigždės. Briedis Eugenijus ar arklys Dominykas sutinkami ne tik knygelių puslapiuose, bet ir teatro scenoje. Vytautas V. Landsbergis 2009-tais metais buvo pagerbtas Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija.