Bendravimo psichologija šiuolaikiškai: žinios ir užduotys

Bendravimo psichologija šiuolaikiškai: žinios ir užduotys

2022 08 11

„Bendravimo psichologija šiuolaikiškai: žinios ir užduotys“ – psichologijos vadovėlis, skirtas norintiems sužinoti atsakymus į svarbiausius teorinius ir praktinius bendravimo klausimus.

Žmogus – ne tik kalbanti, bet ir bendraujanti būtybė. Mūsų įgimtas socialumas toks stiprus, kad kartais, likę vieni, kalbamės su… savimi. Kai kuriems bendrauti su aplinkiniais sekasi geriau, kiti varžosi ir jaučiasi nejaukiai, tiesiog nesusikalba. Poreikis bendrauti net ne visada priklauso nuo paties žmogaus – kasdien sutinkame draugus, namie persimetame bent keliais žodžiais su šeimos nariais, o kur dar kolegos, kaimynai, viršininkai ar klientai. Bendrauti tenka ir su visiškai nepažįstamais žmonėmis, todėl gebėjimas tai daryti yra svarbus kokybiškam ir pilnaverčiam mūsų gyvenimui.

Knyga „Bendravimo psichologija šiuolaikiškai“ moko, kaip bendrauti efektyviau, laisvai ir tuo mėgautis. Knygoje pasakojama apie bendravimo esmę ir atskleidžiamas sėkmingo bendravimo „receptas“, analizuojami savęs pažinimo ir tapatumo klausimai, pasakojama kaip kuriamas įvaizdis ir pagal kokius dėsnius suvokiame vieni kitus, kalbama vieną svarbiausių bendravimo gebėjimų – klausymąsi.  Be to yra skyrius skirtas efektyvioms viešos kalbos rekomendacijoms. Taip pat skaitykite apie tarpusavio pasitikėjimą ir atsivėrimo riziką, žmonių charakterių ir temperamentų įvairovę, apie konfliktus ir jų sprendimo galimybes.

Vadovėlyje patariama, kaip bendraujant išvengti dažniausiai daromų klaidų, išspręsti kylančius konfliktus ir sėkmingai bendradarbiauti grupėse. Teorines vadovėlio žinias papildo praktiniai patarimai, o įtvirtinti tai, kas išmokta, padės testai, užduotys, klausimai diskusijoms. Naujasis vadovėlis parašytas laikantis šiandienos psichologijos mokslo tendencijų, tad čia rasite aktualiausias bendravimo psichologijos mokslo naujienas. Skaitymą ir mokymąsi pagyvins pavyzdžiai susiję su Lietuva ir smagios iliustracijos.

Knygoje „Bendravimo psichologija šiuolaikiškai: žinios ir užduotys“ sudėtingos temos pasakojamos sklandžia, paprasta ir gyva kalba, vengiama be reikalo vartoti tarptautinius terminus, apibrėžiama kiekviena sąvoka, ji paaiškinama. O norintys pagilinti atskirų temų žinias, kiekvieno skyriaus gale ras papildomos literatūros sąrašą – šio sąrašo knygos nesunkiai randamos Lietuvos bibliotekose.

Vadovėlio temos plėtojamos nuosekliai – pirmame skyriuje susipažįstama su bendravimo esme, vėliau kalbama apie „Aš“ sampratą ir asmens tapatumą, skiriamas dėmesys ne tik kalbėjimui, bet ir gebėjimui išgirsti. Plėtojamos teorinės ir praktinės bendravimo problemos, kurių analizė padės išvengti nesusikalbėjimo, parengti įtikinamą viešąją kalbą ir efektyviai susikalbėti su bet kuo. Neliks nuošalyje nežodinė kalba, vertybiniai bendravimo aspektai, charakterių įvairovė – „Bendravimo psichologija šiuolaikiškai: žinios ir užduotys“ pateikia daugiasluoksnį ir išsamų žmonių komunikacijos vaizdą.