Baltosios pelėdos ženklas 2. Juodoji valdovė

Baltosios pelėdos ženklas 2. Juodoji valdovė

2023 09 15

Kova tarp baltųjų ir juodųjų šachmatų figūrų tęsiasi. Juodoji valdovė grįžo ir gviešiasi pagrobti Laiko knygą. Jeigu jai pavyks, tamsiosios jėgos vėl užvaldys Pasakiją, o kartu ir žmonių pasaulį. Sofija ir Leo privalo sunaikinti nelemtąją knygą. Jų laukia daugybė pavojingų nuotykių ir sudėtingų užduočių. Brolis ir sesuo neišsivers be pagalbininkų. Tačiau kaip atpažinti bendražygius, kuriais iš tiesų galima pasitikėti?

Kuo ši knyga „Baltosios pelėdos ženklas 2. Juodoji valdovė“ naudinga:

    - Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

    - Ugdoma empatija, gebėjimas atpažinti ir suprasti jausmus

    - Knyga skatina mąstyti, analizuoti ir diskutuoti

    - Skaitant knygas apie bendraamžius, suteikiama galimybė per kito paauglio patirtis daugiau suprasti apie gyvenimą, aplinkinius bei save patį, kartu išgyventi sudėtingas situacijas, pamatyti, kaip kiti žmonės sprendžia problemas, pasvarstyti, kaip būtų galima pačiam jų išvengti

    - Knygos veikėjų pavyzdys rodo, kaip kūrybingai spręsti iškylančias problemas, skatina ryžtingumą ir gebėjimą siekti užsibrėžto tikslo

    - Skaitant įtraukiančias ir talentingai parašytas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis

Brolis Leo ir sesuo Sofija ir vėl atkeliauja į stebuklingą Pasakijos šalį. Čia tebevyksta kova tarp juodųjų ir baltųjų šachmatų figūrų. Kiekvienas doras poelgis ar teisingas pasirinkimas padeda baltiesiems siekti pergalės. Leo ir Sofijai reikės pasitelkti visą savo sumanumą ir įžvalgą, kad Laiko knyga nepatektų į Juodosios valdovės rankas. 

„Baltosios pelėdos ženklas 2. Juodoji valdovė“ – tai antroji švedų rašytojos Hannos Blixt nuotykių serijos vaikams „Baltosios pelėdos ženklas“ istorija (pirmoji - „Baltosios pelėdos ženklas 1. Stikso žymė“). Iš viso parašytos septynios įtraukiančios knygos. Serija susilaukė didelio populiarumo Švedijoje. Lietuvišką leidimą iliustruoja dailininkė Neringa Žukauskaitė.