Astrofizika skubantiems

Astrofizika skubantiems

2022 09 19

"Mes – gyvybe apdovanotos žvaigždžių dulkės, kurioms pati Visata suteikė galios save perprasti, ir tai dar tik pradėjome."
Neil deGrasse Tyson

Juodosios skylės, gravitacija, tamsioji materija, tarpgalaktiniai skrydžiai ir Didžiojo Sprogimo teorija... Ar galite įsivaizduoti, kad skaitote apie šiuos sudėtingus dalykus lengvai ir sklandžiai, lyg skaitytumėte nuotykių romaną.

Amerikiečių astrofizikas ir mokslo populiarintojas Neil deGrasse Tyson knygoje "Astrofozika skubantiems" siekia suprantamai paaiškinti Visatos paslaptis bei supažindinti skaitytoją su naujausiais mokslo atradimais. Neilo deGrasse Tysono knyga - tarsi gidas, kuris aiškiai ir suprantamai, su pavyzdžiais iš kasdienybės, pasakoja sudėtingas teorijas ir atsako į akiratį praplečiančius klausimus.

Kokia erdvės ir laiko prigimtis? Kokia mūsų vieta visatoje? Visata traukiasi ar plečiasi? Kaip elgiasi žvaigždės?

Neilo deGrasse Tyson - vienas autoritetingiausių ir šmaikščiausių mūsų laikų astrofizikų - apdovanotas ypatinga dovana - jis moka aiškiai, įdomiai ir su humoru kalbėtų apie sudėtingiausias mokslo teorijas. Knygos „Astrofizika skubantiems“ trumpi, įtraukiantys ir aiškūs skyriai - malonus ir intelektualus skaitinys.

Užvertus paskutinius knygos „Astrofizika skubantiems“ puslapius, juodosios skylės, kvarkai,- ir kvantinė mechanika nebebus paslaptingi burtažodžiai. Neil deGrasse Tysono pagalba jie taps suprantamomis mus supančio pasaulio dalimis.

Sužinosite apie naujausius astrofizikos atradimus, išvysite kaip gimsta Visata, sužinosite naujausius duomenis apie tamsiąją materiją ir Žemės kilmę. Ir norint visa tai suprasti, nereikės jokio specialaus išsilavinimo: užteks primiršto vidurinės mokyklos astronomijos kurso ir... šiek tiek smalsumo. O užvertę knygą suprasite, kad astrofizika nėra tokia sudėtinga, kaip atrodė! "Astrofozika skubantiems" - naudingas ir linksmas skaitinys visai šeimai. Perskaitykite, kad neatsiliktumėte nuo mokslo ir technologijų pažangos.

Knygą „Astrofizika skubantiems“ sudaro Neilo deGrasse Tyson 1997–2007 metais „Gamtos istorijos“ žurnalui rašyti tekstai. Vos pasirodžiusi knyga užkopė į „The New York Times“ bestselerių sąrašo viršūnę. Per pirmą savaitę po jos pasirodymo buvo parduota beveik 50 tūkst. jos egzempliorių. Ji išlieka populiari ir šiandien, o jos pardavimai skaičiuojami septynženkliais skaičiais.

„Neil deGrasse Tyson knyga „Astrofizika skubantiems“ sukėlė Didįjį Sprogimą.“
Vanity Fair

„Tysonas yra kalbos meistras. Sudėtingas, stulbinančias idėjas jis išnarsto iki smulkmenų, papuošia spalvingomis alegorijomis bei šmaikščiais juokeliais ir padaro suprantamas kiekvienam skaitytojui.“
Salon

Iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė